Kruh kolem lidského rodu se stahuje. Myší armáda postupuje neúprosně za svými cíli v lidském světě.

Mírná zima přeje populačnímu růstu potkanů, polních myší i dalších hlodavců. Nejvíce jejich přemnožení pociťují ve velkých městech. Protimyší specialisté tvrdí, že je tomu tak díky nárůstu stavebních a výkopových aktivit. Dochází totiž k narušení přirozeného životního prostředí nebohých myšek, a tak se musí stěhovat do nových lokalit.

 

Typickým příkladem je rozšiřování metra trasy C na Prahu 8 a  9. Obrovské tunely pro podzemní dráhu při ražení svým průměrem pohltí statisíce pracně budovaných myších tras a hnízd. A kam se potkaní klany stěhují? Je vidět, že i kultura hlodavců podléhá konzumním trendům, neboť poslední zprávy o jejich zvýšeném výskytu přicházejí od našich spoluobčanů žijících v blízkosti velkých nákupních center a hypermarketů.

Potkani na postupu 

Myšky tam mají veškerý komfort. Skládky prošlého zboží v obchodních areálech skýtají dříve neslýchané množství delikates a díky přiléhajícím zeleným plochám se jim podařilo najít zemi zaslíbenou pro zbudování nových mega sídlišť. Odtud budou sledovat nákupní šílenství lidských bytostí a pomalu, ale jistě se učit a přibližovat do stále těsnějšího sousedství vchodů do hypermarketů. Jednoho dne vytáhnou do boje a pokusí se o převrat…

 

Radnice si rizika uvědomuje a přistoupila k nadmíru brutálnímu prostředku, který se nazývá cyklická deratizace. Tato hrůzná činnost nás má ochránit před hlodavci do budoucna. Cílem budou nové lokality a na likvidační operace bylo určeno 2,5 milionu korun.

 

 

 

Dotýká se vás nějak letošní přemnožení myší? Myslíte si, že potkani přežijí i nukleární válku? Co byste udělali s dvěma a půl miliony vy?

 

Reklama