Výtvarnice Marie Brožová v rámci již desátého ročníku svého projektu Obhajoba pastelky jako výtvarného média pokračuje ve veřejném kreslení velkoformátových obrazů. Zahájení jejího celoročního cyklu pod názvem Pastelkové jaro proběhlo již tradičně v Obchodním centru Letňany.

Návštěvníci zastihnou M. Brožovou do 17. března každý den od 12.00 do 19.00 v prostoru u fontány při práci na novém obraze „Jednorožec jarního tání“. Veřejné kreslení doprovází rozsáhlá retrospektivní výstava jejích obrazů, která začala 26. 2. a potrvá do 21. 3. Výtvarnice opět pozve kolemjdoucí do svého otevřeného ateliéru, ve kterém bude letos poprvé k dispozici i tvůrčí dílna, jenž poskytne návštěvníkům možnost vyzkoušet si přímo na místě unikátní techniku pastelek.

„O vystoupení Marie Brožové je pokaždé velký zájem, protože dokáže kolemjdoucí zaujmout, vtáhnout je do své fantazie a inspirovat. Vždy má pro ně nějaké překvapení a už název nově chystaného obrazu „Jednorožec jarního tání“ leccos slibuje. Návštěvníci rovněž velmi rádi využívají pozvání do jejího ateliéru, ve kterém prozrazuje nejrůznější techniky práce s pastelkami,“ říká Renata Nejtková, marketingová manažerka obchodních center Tesco, a dodává: „Výtvarnice dokazuje při svých kresleních na veřejnosti, že pastelky nejsou jen hračka pro děti, ale kvalitní výtvarná technika, která má velké možnosti a přitom je dostupná všem. Toto umění si letos poprvé budou moci návštěvníci vyzkoušet přímo na místě v rámci Pastelkové dílny.“

Veřejné kreslení M. Brožové se v OC Letňany uskuteční do 17. března každý den od 12.00 do 19.00 v prostoru u fontány.

broz

Pastelkové dílny budou probíhat v sobotu 16. a v neděli 17. 3. od 11 do 18 hodin. Pro zajištění maximálního individuálního přístupu se budou malým i velkým zájemcům, kromě samotné výtvarnice, věnovat rovněž další zkušení lektoři.

Výstava obrazů M. Brožové potrvá do 21. března. Pastelkové jaro rozšiřuje tuto retrospektivní kolekci velkoformátových děl z let 2004 až 2012. Výstava, která bude k vidění v pasážích obchodního centra, představuje i nový cyklus obrazů Andělé na každý měsíc roku.

V rámci svých veřejných vystoupení vytvořila Marie Brožová v Česku i v zahraničí přes 100 velkoformátových obrazů. Jedním z prvních míst, kam byla výtvarnice se svým vstřícným projektem pozvána, bylo právě Obchodní centrum Letňany, kde v prosinci 2004 vznikl obraz s názvem Vánoční stromeček očima dětí nakreslený ve prospěch o.p.s. Pomocné tlapky.

Více se o projektu dozvíte na www.pastelky.cz

(red)

Reklama