karkarov-seznam.jpg
Foto: Profimedia

Tento zajímavý a charismatický herec se narodil v Bělehradě a následně studoval na univerzitě dramatických umění. Jeho kořeny však sahají i do České republiky. Když tedy v roce 1991 vypukla válka v Jugoslávii, měl správně narukovat. To však odmítl a zamířil právě do našich končin, kde začal podnikat v oblasti videodistribuce. V Česku se i oženil, avšak jeho žena taktéž pochází z Bělehradu.

Diváci ho mohou znát například z filmu The Final of Victim, komedie Eurotrip, Letopisy Narnie či z role profesora Igora Karkarova s pochybnou minulostí ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár.

Ovšem ani v českém filmovém rybníčku není žádným nováčkem. Ztvárnil roli mafiánského bosse ve filmu Ro(c)k podvraťáků a hrál i v divácky úspěšném seriálu Slunečná, kde mu připadla role albánského podnikatele. Objevil se také v seriálu Dobrá čtvrť. 

V pohádce Zakletá jeskyně, která měla premiéru 1. 6., tedy na Mezinárodní den dětí hraje pro změnu postavu ryze kladnou – a sice krále. „Konečně hraji slušného, moudrého a hodného krále. Špatné je, že umírá. Tak musím nyní pracovat dál, abych dostal nějakou roli, ve které zůstanu živý," uvedl s úsměvem herec v rozhovoru pro televizi Nova.

Zdroj: Profimedia, Televize Nova, Československá filmová databáze, Osobnosti - životopis

Reklama