Vítám čerstvá zimní rána s ostrým vzduchem. To aspoň člověk ví, že žije.

Vůbec mi nevadí vylézt jenom tak v noční košili na lodžii, abych tam dala na chvilku vyvětrat peřiny. Mám v sobě nashromážděné teplo z postele a tu chvilku na mraze si docela vychutnávám.  Miluji usušené prádlo na čerstvém mrazivém vzduchu, při žehlení potom vypadám jak feťák - zažívám opravdu blaženost. A spánek v takovém vymrzlém voňavém povlečení, to je opravdu pohádka.

Zima venku mi vůbec nevadí, mám přece oblečení. O to víc pak ocením útulný domov. Kdybych tak mohla mít krb... ale v paneláku marná touha. Plápolající plameny, syčící polena, praskající uhlíky, ach jo. Ale solná lampička na stole, hra světel a stínů, tajemné příšeří, k tomu poslech krásné muziky, to je taky fajn.

K dokreslení pěkné domácí atmosféry  patří ještě předoucí kočka, která vyhledává místečko co nejblíž radiátoru, případně se napresuje na něj a nahřívá se. To jsou chvilky, které mám moc ráda.

Gerda


Milá Gerdo,

máte můj hluboký obdiv. Vyvětrané peřiny - ano. Ale musím mít na sebě svetr a tlusté ponožky, abych byla schopná dát je na lodžii. A při žehlení jsem ještě blaženost nezažila. Takže jen ten radiátor a lampička, a ještě bych přidala horký čaj.

 

Jaký je váš vztah k teplu?
Také jste si doma vyrobili požár? 

Mrznou vám v zimě prsty na rukách i na nohách?
Máte doma umělý krb? Jak si na něm opékáté špekáčky?

Uklidní vás i malý plamínek z karmy?
Máte hrůzu z pohledu do ohně? 

Jsou čerti? Bojíte se pekla?

Nesnášíte otužování? Ledová sprcha - vaše smrt?
Milujete dlouhou koupel v horké vodě? Při svíčkách?

Kdy vám bylo naposled pořádně horko?
Někdo vám zatopil?

Zajímavé příspěvky odměníme.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama