Čtenářka Věrulinka udí a griluje velmi ráda. Níže se dovíte, co se stane, když se u udírny nezavře komín. Díky Věrulinko za příspěvek. Jako dítě si pamatuji, jak se u nás v domě udilo. Udírna byla již součástí domku, ve kterém jsme bydleli a měla vlastní komín... Začínalo se v pátek a končilo v neděli. A pamatuji se, že mi byly divné ranní skelné pohledy těch, co celou noc hlídali aby oheň neuhasl a kouř se líně nesl komínem vzhůru...

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Grilování miluji. Griluji vše, co se dá grilovat, od masa až po zeleninu, ale nepohrdnu ani špekáčkem.
Momentálně máme grily dva a třetí gril čekám poštou, který jsem vyhrála na jednom nejmenovaném serveru. Ten bude můj, bude menší, ty dva velký nechám manželovi.
Chci vám napsat příběh, který se nám, tedy nám, manželovi stal, ještě když jsme měli pronajatý pozemek ve Velké Chuchli. Gril jsme měli malý koupený(už dosloužil) a já jsem chtěla větší. Tak jsem si sehnala cihly a postavila si gril sama. Prostě jsem si oprášila moje zednické umění. Na něm se mi grilovalo moc dobře. Foto posílám.

grilkure.jpg
Ale vrátím se k příběhu.
Manžel toužil po udírně, zakoupil si komín a udírnu si postavil se dřeva. Byla pěkná, i jsme si vyudili masíčko, sýry a buřtíky z udírny, ty prostě neměly chybu.
A tím jsme skončili s udírnou. Proč?
Můj muž, jako každý chlap samozřejmě nad něj není, se vyznamenal. Skončilo uzení, krásný večer, dobře jsme se najedli, popili pár piveček a šli spát.
V noci mi vzbudil jeho křik, HOŘÍ.
Vylítla jsem a koukám z karavanu na oheň, který už zasahoval na stromek malé hrušky.
Samozřejmě nechyběla jeho otázka,, ty jsi nezavřela komín?“
Já?
Proč já?
Přece to je tvoje práce! Vždy si tyto práce dělal sám, ale když se něco stane, hned jsem JÁ, na paškále.
No, na hádku nebyl čas, honem hasit.
A bylo po udírně a po uzení dobrůtek, protože do dalšího stavění udírny se mu už nechtělo, ale díky Bohu, nic se nestalo, i hruška přežila a plodila dál hrušky.
Po nastěhování sem do domečku, jsme podědili  gril s udírnou, ale nevím proč, není to ono. Je to malá udírna a tak je v plánu postavení velké udírny. 18.7. letos tu budeme tři roky, ale stále jsme jenom v plánu, kdy na ní dojde, kdo to ví, já ne. Stále jsou práce přednější, vidím to tak, že budu muset začít sama stavět a tím manžela popoženu, jako většinou u všeho.

Přeji všem krásné dovolené a velké grilovaly dobrůtek, bez kterých není léto.

Zdraví Věrulinka
Text nebyl redakčně upraven


Grilujete ráda?

  • Máte nějaký hodně dobrý recept?
  • Zažila jste neobvyklou grilovačku?
  • Grilujete vy, nebo váš muž?
  • Máte veselou historku z grilování…
  • Nebo super fotku jídla, které jste na ohni připravili?
  • Nebo grilování nesnášíte?

To vše a co vás napadne směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který mne nejvíce osloví, jednu z vás odměním. Mám tu dvě velmi zajímavé kuchařky Zdeňka Pohlreicha. Bravo šéfe i s vybranými recepty na přiloženém DVD a Prostřeno bez servítků, 100 pokrmů současné kuchyně. A přiznám se, že osobně se mi obě kuchařky velmi líbí…

Reklama