O svých zkušenostech v chirurgické ambulanci, kdy mě pan doktor poslal se zlomenou nohou domů, jsem už tady na stránkách psala, takže k dnešnímu tématu přidám jiný omyl v diagnóze, pro mě bohužel podstatně horší.
Jako malá jsem nikdy netrpěla na chřipky, virózy a podobné problémy, horečka u mě mizela během dvou hodin a rýma??? Co to znamená, takové slovo?
V deseti letech jsem dostala v únoru teploty, kašel a paní doktorka mi předepsala acylpirin a řekla mamince, že mám jít za týden do školy, že to nic není, jen viróza. Teploty do večera opět zmizely, takže to vypadalo, že je všechno v pořádku. Za týden jsem šla do školy, jenže v noci jsem se nemohla pořádně nadechnout, modrala jsem, a tak mně maminka vzala ráno opět do ordinace. Doktorka mi strčila teploměr pod paži, zjistila, že teplotu nemám, a tak její závěr zněl, nechce se jí do školy, nic jí není. Celý měsíc jsem strávila střídavě s kašlem, dušením v noci, po kterém do rána nebylo ani památky, než se babička rozzlobila, a protože v té době uklízela na plicním oddělení, domluvila se s paní doktorkou, že mě tam vezme na kontrolu i bez doporučení dětské doktorky.
Rentgen ukázal, že mám oboustranný zápal plic, ale protože jsem neměla teploty, pro svoji dětskou lékařku jsem byla jen simulant, co nechce chodit do školy. V květnu se u mě plně rozvinulo astma bronchiale, a když jsem se už v dospělosti bavila s lékařem na plicním, potvrdil mi, že i tohle může být důsledkem zanedbání péče dětské lékařky.
Milá ženo-in,
možná se měla vaše maminka tenkrát zachovat jako vaše kolegyně - pisatelka příspěvku „Kdybych poslechla primáře..."
 
Někdy se holt člověk nesmí nechat odbýt.
Reklama