Milala prodělala ukázkový příklad boreliózy. Dokonce tak moc, že si ji fotili medici a lékaři se sbíhali, aby něco takového mohli ocenit. Ještě, že léčení proběhlo rychle.

Dobré dopoledne,

při vyhlášení dnešního tématu jsem si nemohla vzpomenout na moje setkání s klíšťaty. Nikdy mně nepřipadlo na tom, že mám přisáté klíště nic zvláštního. Od ranného mládí jsem je brala jako součást mého prázdninového pobytu v lese na chatě. Nikdy se o tom tolik nemluvilo. Každý večer jsem nastoupila já i mé dvě sestry před rodiče. Matka nás prohlédla a otec klíšťata vyndával. A pěkně vytáčel proti směru hodinových ručiček, zakápl olejem. Tedy tak, jak prý je to v současnosti špatně. Nikdy se nám nic nestalo a že těch klíšťat za léto bylo.

Až kosa asi opravdu narazila na kámen.Před osmi lety jsme jeli na výlet, bylo to v květnu, večer jsem se pouze úplnou náhodou prohlédla v zrcadle a na zádech jsem ho objevila. Protože jsem byla sama doma,tak jsem ho i nějak akrobaticky vytočila a zlikvidovala. Přesně tak, jak jsem byla celý život zvyklá.A víc se nestarala. Až v srpnu jsme jeli na dovolenou a po návratu domů jsem se jenom tak se setrvačnosti opět prohlédla. A na zádech červený flek, kolem dokola bílé ohraničení. Ihned mi to bylo jasné o co se jedná.

Můj obvodní lékař mě poslal do nemocnice na kožní, bylo mi to divné, ale povídal, že je to nějaká vyrážka. Na kožním mě samozřejmě odeslala na infekční ambulanci. Ale jěště před tím mě sestra požádala, zda by se mohla podívat,že nikdy boreliózu neviděla. Tak jsem ji vyhověla,to jsem jěště ovšem netušila, co mě čeká dál. Na infekčním měla službu sama primářka a když viděla můj flek, tak úplně zajásala. Prý tak typický příznak jěště zatím neviděla na vlastní oči, pouze v učebnicích. Ani mi nebude brát krev, že je to zbytečné. A jestli by nemohla zavolat mediky, kteří jsou na praxi ,ať to vidí taky.

No než přišli, tak se podívali sestry a lékař, který ordinoval vedle. Medici si mě prohlíželi jako nějaký přírodní úkaz, dokonce si můj flek vyfotili na normální foťák, páč digitální jěště neměli. No léčba už potom byla procházka růžovým sadem. Antibiotika, které jsem brala 2x denně zabírala také ukázkově: po požití každé tablety se flek zmenšoval až se ztratil úplně.Jenom pro formu jsem byla na třech kontrolních odběrech, kdy už ten první byl úplně v pořádku.Tak jsem byla prý první typický učebnicový případ boreliózy naší nemocnice.

V dalších letech jsem měla já i můj manžel klíšťat dost a dost, ale bohudíky to nebylo na léčení. Pouze jsem si užili starostí a i hodně srandy při vytahování klíštěte z intimních partií mého muže, ale to je zase jiný příběh. Milala

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Milalo, je štěstí, že jsi flek na zádech objevila. Kdyby ne, mohlo to dopadnout i hůř. Simona

Jaké jsou vaše zážitky s klíšťaty? Pište na adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama