Restaurant Day

Možná i ve vašem městě dnes vypukne další Restaurant Day. Na ulicích a náměstích v mnoha českých městech budou amatérští kuchaři nabízet své pochoutky. Ale pozor! Nabídka je omezená. Zásoby nadšených jednodenních šéfkuchařů jsou totiž omezené.

Celosvětová akce Restaurant Day odstartovala 21. května 2011, kdy se jí zúčastnilo 45 „restaurací“ ve 13 městech. Zatím největší účast, 2724 jednodenních restaurací v 35 zemích, byla v květnu 2014.

Další Restaurant Day se uskuteční dnes, 16. května. Zúčastní se ho také několik desítek nadšenců z celé České republiky. Pochutnat si můžete na mnoha místech v Praze, v Brně, Olomouci, Novém Jičíně, Nymburce, Prachaticích a v dalších městech. Podrobný seznam i s mapou najdete na webu Restaurant Day.

Restaurant Day

Restaurace se neotevřou ale jen na ulicích. Někdo nabízí své menu přímo doma, ve spřátelené klasické restauraci nebo třeba v obchodě s oblečením či fitness, kam chodí cvičit. Nabídka je pestrá a celý tento nápad je perfektní.

Kdo z vás je nadšený amatérský kuchař a chce si zahrát na restauraci, může se přidat 16. srpna 2015 To je totiž další Restaurant Day.

Podrobnosti najdete na webu Restaurant Day. Z tohoto webu jsou také použity fotografie u článku.

Reklama