Nová dvojčátka má v rodině čtenářka - babička marde. Nejen o nich je další dnešní příspěvek.

Moc gratuluju k narození Verunky a Davídka, ať vám pěkně rostou! A děkuju za příspěvek, milá marde.


Dobrý den,

o dvojčatech toho zatím moc nevím, teprve se s nimi budu seznamovat, protože mám čerstvá vnoučata - dvojčata od syna. Narodila se v neděli a je to páreček. Chlapeček se jmenuje Davídek a holčička Verunka. Ta měla menší porodní váhu, tak si ještě nějakou dobu poleží v inkubátoru.

Moje babička byla také z dvojčat. A nebyla sama. Měla další sourozence dvojčata.

Bohužel, druhé dvojče z každého páru nepřežilo. Babička pocházela z dvanácti dětí, tak to pro prababičku byla spíše úleva.

Já osobně jsem do školy s dvojčaty nikdy nechodila. V té době to byla spíše vzácnost. Poprvé jsem se s nimi setkala u své spolužačky. Další jsem zažila v době, kdy nejstarší syn začal studovat na gymnáziu. Jeho spolužačky byly také z dvojčat. Byly si podobné jako vejce vejci. Učitelé je nedokázali od sebe rozeznat. Občas toho prý využívaly. Spolužáci si časem všimli drobných rozdílů, podle kterých je rozeznali. Obě se dostaly na VŠ, ale každá byla přijata na jinou školu. Až po odvolání se sešly na stejné fakultě. Vystudovaly ekonomiku a dodnes pracují spolu v jednom podniku.

U nás na škole dvojčata takovou vzácností nejsou. Každý rok se k nám hlásí několik párů. I učitelé si už zvykli, ale mají potíže s rozeznáváním.

Hezký zbytek dne

marde

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Příběhy s dvojčaty, trojčaty atd.

  • Máte doma dvojčata?
  • Jaké bylo těhotenství s dvojčaty a jejich porod?
  • Máte dvojčata v příbuzenstvu, nebo je mají kamarádi, známí či kolegové z práce?
  • Znáte někoho s trojčaty nebo ještě více dětmi?
  • Zažila jste nějakou zajímavou či vtipnou příhodu?

Pište nám, klidně pošlete i fotky! Jedna z vás opět získá pěkný dárek, tentokrát dvě balení multivitamínů Marťánci a bonbóny a lízátka nimm2. Příspěvky posílejte na známou adresu redakce@zena-in.cz, heslo DVOJČATA. Těším se na ně dnes do 14.30 hodin. A děkuju!

dvojce

Reklama