I vy jste nejspíš dnes ráno pocítila, že opravdová zima už nám přece jen klepe na dveře. Teplota v noci klesla pod nulu a na mnoha místech se objevila námraza, která vydržela až do brzkého dopoledne. Nejnižší noční teploty byly naměřeny v Šindelové na Sokolovsku, kde rtuť teploměru klesla na - 9,5 stupňů.

 

Během dneška by se teploty měly vyšplhat na 5-9 stupňů celsia. V noci budou teploměry ukazovat teploty kolem nuly. Zítra se nepatrně oteplí. Meteorologové slibují nejvyšší denní teploty 7-11 stupňů, oblačno až polojasno, místy mlhy. O něco větší oblačnost se k nám dostane v neděli a přinese snad i sněhovou nadílku.

 

Teploty v neděli můžeme očekávat stejné jako v sobotu. K tomu do Čech od západu začne vstupovat studená fronta, která s sebou přinese velkou oblačnost, z níž se ve vyšších polohách bude sypat sníh.

 

Milovníky zimy nejspíš potěší i dny následující. Bude se totiž ochlazovat. V noci se teploty budou pohybovat pod bodem mrazu a přes den vystoupí maximálně na pět stupňů. V polohách od 500 metrů nad mořem bude i nadále sněžit.

 

Těšíte se na sníh?

Reklama