JUDAISMUS – ILUSTROVANÝ PRŮVODCE
Dan Cohn-Sherbok

619798b4b15efobrazek.pngKniha popisuje různé aspekty ortodoxního a reformního judaismu či mysticismu a kabaly a v centru její pozornosti je biblické učení a jeho vývoj v průběhu staletí od nejranějších dob až po dnešek. Pojednává o svátcích jako jom kipur, chanuka, purim a pesach. Popisuje rituály při důležitých životních událostech, například při sňatku, bar micva a bat micva. Kombinuje informace ze zasvěceného zdroje s obrazy z židovského života a kultury a poslouží jako studnice poznání pro studenty i širokou veřejnost.

Tento bohatě ilustrovaný text poskytuje ucelený obrázek o všem, co se týká života, myšlení a dědictví židovské komunity.

Vychází 16. 11. 2021, EAN: 9788075657794 pevná vazba s přebalem, 256 stran, běžná cena: 598 Kč Originální název: The Illustrated Guide to Judaism Přeložila: Jana Zajícová

Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/judaismus_ilustrovany_pruvodce

Profesor Dan Cohn-Sherbok je reformní rabín, teolog a světově uznávaná autorita, co se týká judaismu. Je emeritním profesorem judaismu na Velšské univerzitě, hostujícím profesorem na St Mary’s University College, Londýnské univerzitě a York St John University, hostujícím výzkumným pracovníkem na Heythrop College a Londýnské univerzitě. Má doktorát z filozofie na Cambridgeské univerzitě a titul čestného doktora bohosloví na Hebrew Union College v New Yorku.

„Podrobný, kultivovaný, srozumitelný a přehledný. Kniha je napsána čistým jazykem.“ Amazon

Více na JOTA.CZ
619797708ec7cobrazek.png

Reklama