Thajsko je díky svým přátelským a mírumilovným obyvatelům často nazýváno „Zemí úsměvů“. Je významnou cestovní křižovatkou jihovýchodní Asie, kde naleznou vhodné zázemí jak baťůžkáři, tak milovníci komfortu. V nepřeberném množství neformálních „hippie“ hostelů, rodinných vilek i pětihvězdičkových paláců, nabízejících tradiční thajské masáže a lázeňské procedury, si jistě každý vybere podle svého vkusu.

Většina turistů začíná svou cestu v Bangkoku, nejpestřejším a nejdynamičtějším hlavním město v jihovýchodní gftAsii, které stojí za výlet do Thajska samo o sobě. Země je plná zajímavostí a atrakcí, k nimž patří starobylé buddhistické kláštery, rozvaliny dávných měst i zcela současná nabídka místních festivalů, plovoucích trhů a tanečních párty pod širým nebem.

Thajsko je také zemí přírody a dobrodružství. Příznivci vodních sportů zde naleznou množství pláží a malých tropických ostrůvků, kde si mohou půjčit lodě anebo se potápět k nedotčeným korálovým útesům. Milovníky přírody určitě nadchnou husté pralesy plné exotických živočichů i květin. Koupání pod vodopádem v džungli kvetoucích orchidejí se zcela jistě stane nezapomenutelným zážitkem z dovolené.   

Vyšlo 29. 6. 2016, EAN: 9788074629709

brožovaná vazba, 808 stran, celobarevné provedení, běžná cena: 898 Kč

Originální název: The Rough Guide to Thailand

Přeložil: Radek Beneš

Ukázka: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/thajsko

 

fFotograf Jan Šibík je další z mnoha osobností, které cestují po světě s turistickými průvodci z Nakladatelství JOTA.

„Řadu let používám průvodce Rough Guides, které u nás vydává Nakladatelství JOTA. Jsem moc rád, že nyní jsme se dohodli na vzájemné spolupráci.“

Pokud i vy rádi cestujete a navíc se chcete naučit fotografovat, využijte aktuální nabídky zahraničních workshopů Jana Šibíka. Bližší informace najdete na www.sibik.cz nebo přímo ZDE.

Reklama