Zajímavý postřeh o své práci pro jednu nejmenovanou nadnárodní společnost zaslala čtenářka Tana M. Úcta k zaměstnanci veškerá žádná, pro takového zaměstnavatele jste jen číslo...

Uvažujete o zaměstnání ve velké a silné nadnárodní korporaci? Může to být dobrý tah, ale prozkoumejte si nejprve, jak to ve firmě uvnitř funguje a zda má lidský přístup k zaměstnancům, abyste se nestala jen číslem... právě to je zkušenost čtenářky Tany M.


Dobrý den.
Kdy jsem byla v práci za vola? Za krávu?
V čase když jsem pracovala pro nejmenovanou nadnárodní společnost. Nebyla jsem ani pracovník, ani zaměstnanec, ani člověk. Jen čislo. Robot č. 272... Nevěděla jsem , že na každé vyhodnocení rizikové smlouvy mám 5 minut práce u počítače. Po 5 minutách se mi začernila obrazovka monitoru, a byla jsem automaticky odhlášená. Musela jsem si jít k šéfovi do dohledového centra pro nové heslo. Cítila jsem se trapně, byla jsem za „ krávu“ , která neví, že po 5 minutách dojde k automatickému odhlášení uživatele počítače.
V této renomované světové, nadnárodní společnosti jsem pracovala skoro půl roku. Tlak, který ve společnosti panoval byl víc než neúnosný. Novodobé otrokářství.
Kráva č. 2 jsem byla když před 3 roky zkrachovala letecká společnost Skyeurope. Byla jsem pracovně v Amsterdamu. Na letišti jsem zůstala bez peněz, bez telefonu. Nepočítala jsem s tím že i letecká společnost se může dostat do finančních problémů, a stáhne sebou desetitíce obyčejných lidí. U přepážky odbavení jsem se začala hádat , že se musím dostat do Prahy, že jsem si zaplatila letenku .Pracovnice mlela své / v holandštině, nebo s lámanou angličtinou/, že si musím koupit novou letenku za 450 euro....., že ona s krachem letecké společnosti nemá nic společného, že musíme vyčkat 1až 2dny pokud se uvolní další místo v letadle. Ha , ha....Chtěla jsem jen to, za co jsem zaplatila .Svou letenku. Jenže to nešlo. Pracovnice odbavení cestujících měli armádní posilu.
Když jsem pak viděla zástupy lidí, kteří taky čekali na rozhodnutí společnosti, cítila jsem se jako“ kráva“, která vidí jen sama sebe.
Neviděla jsem ani zájmy tunelářů, že i oni mají své standarty, /soukromné tryskáče, hodinky za milión, vily na Maledivách / hlavně pro sebe.
Když jsem se po 3 dnech dostala do Prahy , dověděla jsem se z denního tisku, co zažívali lidé v jiných odlehlých částech zeměkoule, po krachů letecké společnosti .

Hezký den,
Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. června 2012: Má hovadská práce

  • Postěžujte si na to, co vás v práci štve!

Svůj příspěvek o své stávající či minulé práci a o tom, jak jste v ní trpěli zasílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 4. 6. 2012 v 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků odměním sladkým dárkem na nervy – balíčkem ORION z čokolád DELI a bonboniéry Oříškový sen. Chcete-li mít šanci na uveřejnění, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

orion

Reklama