Jakých bylo Vašich posledních 168 hodin?
NF: Poslední týden byl docela náročný. Kromě tréninků i normálně pracuji a musím říct, že práce mi jde podstatně lépe než tanec.
JK: Také jsem ho měl náročný. Přebíhal jsem ze soustředění na natáčení znělky a zase zpět.


Jaká je Nora studentka?
JK: Jde vidět, že ji tanec baví, a když už toho má dost, tak to viditelně dá najevo. Překvapilo mě, jak rychle se učí kroky.
NF: Honza je moc hodný a vůči mně milosrdný a já s ním nesouhlasím. Musím přiznat, že do StarDance jsem vstupovala s mírnou skepsí a je to bohužel ještě horší. A to jsem očekávání neměla příliš velká. Považuju se za outsidera letošního ročníku, ale pracuji na sobě!


Noro, Váš životní partner už ve StarDance byl Dal Vám nějaké rady?
NF: Robert to se mnou zatím probírá pouze v rovině teoretické. Ještě doma netančíme. Hodně se ale zajímá a já mu vyprávím, co se děje v zákulisí. On to porovnává se svými vzpomínkami, protože svou účast ve StarDance považuje za velmi obohacující zkušenost.


Můžete být konkrétnější?
NF: Robert žije ve světě profesionálního sportu a díky soutěži zabrousil do vod, které mu byly hodně vzdálené. Společenský tanec se mu velmi zalíbil včetně lidí, kteří se mu věnují. On na svou partu hodně vzpomíná a dodnes jsou v kontaktu. Myslím, že přijdou podpořit i nás.


Vy jste ho často doprovázela. Máte ten pořad ráda?
NF: Ano, u nás se dívá celá rodina. Primárně tatínek a dcery a pak jsem se přidala i já. Loni jsem si všimla, že dcery znaly všechny páry jménem a každá měla svého favorita.
Jak dcery reagovaly, když jste jim oznámila, že budete tančit?
NF: Já to před nimi tajila, aby to náhodou někde neprozradily. Ale hrozně se těší. Chtějí se mnou chodit na tréninky, ale to nejvíc pro ně bude, až to začne. Starší dcera se chce přihlásit i na kurz společenského tance.

Honzo, jak vy vnímáte StarDance?
JK: Když byla první řada, mně bylo dvacet jedna let a můj trenér tančil s Mahulenou Bočanovou. I díky nim jsme to hodně sledovali a prožívali jsme, když kvůli zranění museli odstoupit. Pravidelně jsem sledoval každou další řadu. Myslím si, že ta soutěž hodně lidí vtáhla do tanečního světa, ať už děti nebo starší. Tehdy se u nás moc netancovaly seniorské kategorie a díky StarDance se u nás podstatně rozšířily.


Jak se obáváte poroty?
NF: Jsem hodně sebekritická, tak očekávám tvrdý soud a myslím, že budu s porotou souhlasit. Sama jsem ve své práci dost přísná, tak nemohu očekávat nic jiného. A tak to má být.
JK: S hodnocením porotců z tanečního sportu jsem většinou souhlasil, ale Zdeněk Chlopčík bývá hodně přísný.


A těšíte se na přímé přenosy?
NF: Mně nevadí přímé přenosy. Problémem bude předvést tanec. Já se stydím i před jedním člověkem, natož před celým národem. Takže teď máme za úkol zvát si na zkoušky publikum, abychom odbourali strach.
JK: Já jsem na publikum zvyklý. Před každým kolem bude asi tréma, ale taková ta zdravá, která člověka nabudí k lepšímu výkonu.


Noro, co šaty, líčení a účesy?
NF: S tím jsem velmi spokojená. To pozlátko, které je kolem, mi velmi lichotí a velmi dobře se v něm jako holka cítím. V mých očích ze mě StarDance dělá holku. Když mě oblékli, nalíčili a učesali, připadala jsem si velmi patřičně a že na taneční parket patřím a velmi mi to lichotilo. Teď už stačí naučit se jen tančit.


Co nejvíce pozitivního zatím na StarDance spatřujete?
NF: V minulosti jsem utrpěla zdravotní úraz, a když jsme začali trénovat, zjistila jsem, jak moc mi šla fyzická kondice dolů. Abych náročné tréninky vůbec zvládla, musela jsem začít cvičit a už teď se cítím mnohem víc fit. To je pro mě malý triumf a i kdybych si ze StarDance měla odnést jen toto, tak jsem naprosto spokojená.


Koho vnímáte jako svou největší konkurenci?
NF: Spíše mám svého favorita, ale nevím, zda je fér to říct. Každopádně mé dcery by hlasovaly pro Xindla X a jsou nadšené, že je ve StarDance. Děti mých kamarádek by posílaly hlasy Kovymu. A pokud to mám prozradit, tak já držím pěsti Tonyi Graves. Baví mě její řeči a ona bude ta show v soutěži.
JK: Já se budu těšit na Dominika s Veronikou, Martina s Gábinou a jsem hodně zvědavý na Markétu s Ondrou.

Zdroj: Česká televize

Čtěte také:

Reklama