Dokonce i houby má na zahrádce čtenářka Ekleinovka. Ale jinak je spíše příznivkyní okrasných rostlinek, i když... podívejte se samy...

Opravdu zajímavou zahradu má čtenářka Ekleinovka...


Hezký den,
Já jsem takový pěstitel rostlinek pro krásu, pro užitek jich moc nemám. Ale našly by se - pažitka, libeček, máta, meduňka...
Hroznové víno  - to vytvoří palisádu, že je radost pohledět, zrovna tak jako pnoucí růže, které mám u vchodu do zahrádky.
A co třeba borůvky, ty už krásně rozkvetly a nejenže jsou krásnou dekorací, dokonce z nich upeču i borůvkový koláč.
Nesmím zapomenout na jahody.I maliny krásně kvetou, a rozkvetly i jabloně. Kvetou rostlinky ve skalce, kvete spousta pampelišek, že je nestačíme sekat :))
Kroucená líska bude letos samý oříšek, a smuteční jedlička pro změnu prvně samá šiška.
V mulčovací kůře se daří smržům, a pak, že ještě nerostou houby! U nás by se jich nasbíralo :).
Začínají kvést i muškáty, prostě rostlinky se po dlouhé době usilovně snaží vše dohnat. Mohu říci, že se jim to úspěšně daří.
Po práci si sednu do pergoly, vypnu motory, a tiše pozoruji, co příroda i mé ruce vytvořily. Kochám se a kochám, nevnímám nic jiného, než tuhle krásu a je mi skvěle.....
Takové živé barevné obrazy, které se mění den co den, by nenamaloval žádný malíř na světě. Moc přírody je jeden velký zázrak !!!

zahrada

zahrada

zahrada

zahrada

zahrada

Ekleinovka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

FOTOTÉMA 9.5.2013: Vaše pěstitelské úspěchy

Příspěvky k tomunto tématu již neposílejte. Později odpoledne s dozvíte, která čtenářka dostane slíbenou knížku Jezírka krok za krokem za nakladatelství Knižní klub.

jezirka

Reklama