TAKKO

Tak jako se pomalu mění barevná škála v přírodě, mění se i barevnost nových kolekcí. Jasné odstíny léta vystřídají zemitější tóny, které uklidňují a lahodí našemu oku. Tradičně vedou odstíny vínové, khaki, hnědé a tmavě modré. Osvěžením je sytě žlutá barva kurkumy.

Pro někoho je toto období tím nejkrásnějším v roce. Rána už jsou sice chladná, ale přes den slunce stále krásně hřeje. Příroda se mění ze dne na den. Prodlužující stíny a průzračný vzduch působí až magickým dojmem. Barvy se díky převládající zlaté stávají teplejšími a poklidnějšími. I my máme najednou chuť se do nich oblékat.

Barevnice nadcházejícího podzimu je v podstatě neměnná. V kolekcích převládají barvy vína, teplé odstíny zelené, tmavě modrá a šedá.

Samozřejmě, že nechybí černá, bílá a barva denimu.

Čtěte také:

Novinkou (jak jsem zjistila ze světových přehlídek) je pro podzim netradiční růžová a sytě žlutá.

U nás růžovou střídá spíš tlumená „starorůžová“ nebo cihlová a sytě žlutou odstín hořčice a kurkumy, která by vám letos neměla chybět, pokud chcete jít s dobou.

A nesmíme zapomenout na vzory. Tradičně se o slovo hlásí kostka, etnické vzory a stylizované florální motivy. Barevnost je tlumená, aby ladila s klíčovými kousky základního šatníku. Obsahuje-li vzor všechny výše zmíněné barvy, tím lépe.

Z kolekcí ESPRIT a Takko fashion

Reklama