teckaŽe nerozumíte? Tak si vzpomeňte, jak jste šila panenkám šatičky nebo si pletla svůj první svetr. Oblečení v linii té má totiž ten nejjednodušším střih vůbec, a proto si na něj může troufnout i úplná začátečnice. Není v tom žádná věda. Sestavit vestu, svetr nebo i kabátek z jednoduchých obdélníků. Záda, přednice i rukávy. Všechno je pravoúhlé a snadno na sebe navazuje.  

Ale právě proto že je téčko poněkud toporné a strohé, vyžaduje vláčný a poddajný materiál, který jeho linie trochu změkčí. Přímo ideální je úplet. Podívejte se naše obrázky. Nepřipomínají vám vaše pletařské začátky? Nebo módu osmdesátých let? Tento střih naprosto vyhovoval tehdejší módní linii. Širokým spadlým ramenům a hlubokým průramkům. A právě osmdesátá léta se stala inspirací k dnešním úpletům ve tvaru Té.

Možná mě chytíte za slovo a vzpomenete si na kimono. Máte pravdu, však se tomuto střihu také říká kimonový. Kimono a inspirace kimonem se v módě objevuje už mnohem dříve, ale to je další dlouhá kapitola v historii módy, která by vydala na samostatný článek.

tecka

Vraťme se k obyčejnému prostému téčku.

tecka

Líbí se vám? Máte něco v tomto střihu? Nemáte chuť si něco uplést?