Současný trend masivních šperků dokazuje, že šperk nemusí být jen doplněk dokreslující outfit, ale že může být jeho ústřední složkou. Výrazné šperky řeknou mnoho o odvaze své nositelky, jsou výpovědí o jejím stylu. Bohaté korále a velké kameny přitahují pozornost, obzvlášť když víte, jak je nosit. Proto Fler.cz připravil malého průvodce masivními šperky, který nejen představí tento trend, ale poradí tipy a triky, jak se těmito výraznými doplňky zdobit.

Náhrdelníky se zvířecími motivy, náušnice až na ramena, prsteny, které se v nouzi dají využít jako zbraň nebo náramky, které rozhodně do rukávu neschováte – to všechno můžete mezi masivními šperky najít. Zatímco velký prsten se odváží vzít většina z nás, náhrdelník zakrývající celý výstřih je jen pro odvážné.

sperk

Velké kameny a korálové řetězy vyžadují totiž jednu specifickou vlastnost – sebedůvěru. Masivní šperky jsou ideální pro sebevědomé ženy, které jsou si svým stylem jisté a zvládají dobře, když je na ně upřena pozornost. „Pro šperk i jeho nositelku je nutné, aby se při jeho nošení cítila dobře, jen tak šperk může vyniknout a nebude působit nepatřičně. Přeci jen mít na krku i několik set gramů těžký a rozložitý náhrdelník chce více sebedůvěry než perlové náušnice,“ dodává k tomu Kristýna Gajdošová, která masivní šperky prodává na Fler.cz pod značkou kip.

Jak tedy na ně, aby přitahovaly jen chtěnou pozornost a zároveň nezastínily krásu své majitelky?

1.       Masivní šperky se nesnažte přizpůsobovat oblečení, právě naopak. Tyto šperky vyžadují, abyste na ně při výběru oblečení brali zvláštní ohled. Pokud máte na krku výrazný šperk, volte spíš jednoduché, hladké a málo barevné kousky oblečení. Ideální jsou například roláky nebo košile. Nic nezkazíte ani jednoduchými, například kazetovými šaty a výraznými náušnicemi.

sperk

2.       Nikdy se masivní šperky nesnažte vzájemně kombinovat. Pokud například zvolíte výrazný, celý dekolt pokrývající náhrdelník, ostatní doplňky by měly být spíše nenápadné a jednoduché. To platí nejen o špercích, ale třeba i o kabelce nebo botách.

3.       Nekombinujte výrazné šperky s dalšími vzory nebo potisky, nejenže tak ztratí mnoho ze svého výrazu, ale navíc hrozí, že outfit bude působit levně a přeplácaně.

4.       Masivní šperky nemusí být nutně z bílého zlata a diamantů. Jen těžko vám okolí uvěří, že si můžete dovolit dvacetikarátový diamant zasazený do zlata. Barevné kameny jsou přitom mnohem originálnější a přitahují pozornost možná ještě více. Šperky nemusí být z drahých kovů a drahých kamenů, to co se cení, je jejich originalita a nápaditost.

Našli jste odvahu a chtěli byste masivní šperky zkusit a stát se tak středem pozornosti? Pak určitě zavítejte na Fler.cz do stánků tvůrců jako jsou www.fler.cz/kip nebo www.fler.cz/gobi a nechte se zlákat k jejich koupi. Každý z nich je totiž jedinečným uměleckým dílem, ve kterém zazáříte.

Tisková zpráva

Reklama