Do nedávné doby jsme je znaly jenom z filmů a románů. A co? Přece hodinové hotely. Teď se ovšem byznys s nimi rozmáhá i v České republice. Turistů je totiž málo, především těch českých, a tak hotely mimo sezonu nevydělávají. Právě proto se někteří hoteliéři rozhodli buď část svých hotelů přímo změnit na hodinové, nebo alespoň nabídnout speciální taxy pro zájemce o toto využití pokojů.

Co je to hodinový hotel asi netřeba vysvětlovat. Je to zkrátka místo, kam si dvojice, ale konec konců i trojice a čtveřice, záleží na preferencích hostů a toleranci majitelů hotelu, mohou zajít relativně diskrétně zasouložit. Oblíbenost hodinových hotelů podle výzkumu MF DNES stoupá především proto, že nevěrní jedinci si raději připlatí, než aby složitě organizovali dostaveníčko v místě, kde mohou být přistiženi. Hodinové hotely tak nahrazují domácnosti i pracoviště.

Největší zájem o služby hodinových hotelů je prý kolem poledne a v dopoledních hodinách, k večeru zdaleka nejsou tolik využívány. Cena za hodinu se pohybuje kolem sta až několika set korun, podle výhodnosti umístění.

Hodinové hotely ovšem přejí černému obchodu – lidé se obvykle, vzhledem ke krátkému pobytu, ale také kvůli tolik žádané anonymitě, nechtějí prokazovat průkazy a zapisovat se pod svým jménem, což je jinak při pobytu v hotelu povinností. Řada majitelů jim to toleruje. Zisky z těchto služeb pak často neuvádí v daňovém přiznání.

Byla jste někdy v hodinovém hotelu? Jaké to bylo? A šla byste do něj – třeba zamlada, když doma byli rodiče a venku zima? Nebo je vám takové místo proti srsti? Vadilo by Vám mít hodinový hotel v sousedství?