O ztrátě peněženky píše ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Datura. A smutně konstatuje, že „pokud jste mladí, je roztržitost docela roztomilá vlastnost, ale pokud je vám už o dost víc, tak to má už něco společného s panem Alzheimerem.

Poslední čtenářský příspěvek dnes uveřejním čtenářce Datuře. Zapomíná a ztrácí věci. Takto zápolila se ztrátou peněženky...


Pokud jste mladí, je roztržitost docela roztomilá vlastnost, ale pokud je vám už o dost víc, tak to má už něco společného s panem Alzheimerem. Mám pár zážitků, které byly spíš úsměvné než katastrofické. První mě potkal, když jsem pozvala svou kamarádku k sobě na zahradu a pochlubila se novými liliemi. Prozkoumaly jsme celou zahradu, potom jsem si odnesla nákup nahoru do bytu a vrátily jsme se zpět do práce. Večer jsem dorazila domů, vybaluju si věci z kabelky a peněženka nikde. Vzala jsem teda baterku, prošla cestu z domu do práce a zpět, propátrala zahradu a nic. Hned naproti mám Policii ČR, tak jsem to šla nahlásti. Znáte to, v peněžence občanka, řidičák, platební karta a někde šouplý PIN. Doma jsem se to ale snažila ututlat. Dalo mi dost práce tvářit se při přípravě večeře, jako že nic. Vlezu do ledničky pro salát a ejhle z pytlíku na mě vypadla i peněženka. Ještě, že ta rána kamene, co mi spadl ze srdce, nebyla slyšet.A policajti se tomu nakonec taky zasmáli.
Nebo jindy, zážitek z doby, kdy se nám narodila naše první dcera. Vyrazila jsem s kočárkem na nákup. Zaparkovala jsem před oděvy a šla si vybrat nový model na jaro. Zadařilo se a já spokojeně odešla domů. Doma vařím oběd a protože dcerka vždacky kolem poledne spala, šla jsem ji do dětského pokoje zkontrolovat. Krve by se ve mně nedořezal, postýlka byla prázdná. Že mi ji někdo v prvním patře ukradl oknem, jsem zavrhla hned a zároveň mi docvaklo, kde ji mám. K těm oděvům jsem se plížila jako zloděj a jen jsem si přála, aby si toho nikdo nevšiml. Ještě, že tam spala a neječela.

Zdraví, Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 8. února 2012: Následky roztržitosti

Zasílání příspěvků již skončilo. Za svůj příspěvek jedna ze čtenářek získá publikaci TVŮJ FOTODENÍČEK - od těhotenství do tří let z vydavatelství SmartPress a ovulační test Pepino - comfortable test.

denicekpepino

Reklama