Já knihy miluji a i ty stažené z netu si tisknu, protože s monitorem se nedá číst v posteli na břiše. Teď bohužel veškerá má literatura jsou tématické články a zprávy z netu, a to jsem ještě ráda. Na opravdovou knihu dojde v současné době málokdy, ale věřím ve světlé zítřky. Jen co se mláďata naučí číst sama, přejdem s manželem od Paci paci a Perníkových chaloupek opět k něčemu výživnějšímu.

Nesnáším, když musím číst zajímavý román v útržcích po pár stránkách, a znovu a znovu se nechat vyrušovat ze zatažení do děje, proto jsem nikdy nepatřila k těm čtenářům, co louskali knihu v MHD mezi dvěma zastávkami. Zato jsem schopná číst celou noc. Teď už aspoň nemusím pod peřinou při baterce, neboť manžel si mne s vědomím tohoto postižení již bral. :-)

A knihovny ráda kupodivu nemám, protože jsem na začátku, když se můj vztah k nim utvářel, prošla jen soustavou těch vesnických, kde nic nebylo, bylo to v hrozném stavu, strašně dlouho se čekalo a muselo se pamatovat si, který den v týdnu je vlastně otevřeno. Knihovnici dělala bývalá učitelka MŠ, která samozřejmě v konzumu poreferovala rodičům o nevhodném výběru zájmové literatury... to byly časy Vyrostl tak ze mne sobec s chorobnou touhou knihy vlastnit, aby je nikdo cizí neničil, aby si je člověk mohl libovolně vytahovat z polic a nahlížet do oblíbených pasáží kdykoli se mu zachce.

Jsem hrdá, že dcera necelé 4 roky zatím přes hojný výběr a volný přístup k pohádkám na DVD, k televizi i počítači, které umí sama ovládat, je schopná půl odpoledne strávit „začtená" a je srandovní ji pozorovat, jak svého jedenáctiměsíčního bráchu péruje, jak se má správně s knihami zacházet, a učí ho číst". Doufám, že jim to vydrží. To mi připomíná, že byste možná mohli zařadit do tohoto knižního, knihovnického a čtenářského tématu taky propagaci projektu Celé Česko čte dětem http://www.celeceskoctedetem.cz/ -
je to o motivaci dospělých, že stojí za to věnovat denně 20 minut hlasitému předčítání dětem.

Hezký den přeje

IMI


Díky za příspěvek, honem spěchám ho vydat, než nám to zase spadne. :-(

Reklama