Bývalé prostitutce Carmen Munozová, která pracovala v sexuálním průmyslu pracovala 20 let, se podařilo získat povolení, abny mohla otevřít dům pro své bývalé kolegyně v důchodu.

Po setmění v centru Mexico City začne ubývat lidí v šedých oblecích obchodníků a přibývat barevných minisukní. Žen je tu tolik, že rohy nestačí a prostitutky stojí v řadách podél hlavních tříd. Projíždějící muži si je tak mohou nerušeně prohlédnout, a pak se pro některou z nich rozhodnout. Podle jednoho odhadu pracuje v Mexico City v jakoukoliv denní či noční dobu asi 3 000 prostitutek. Ne každá z nich dojde svého štěstí po vzoru Pretty Woman, a tak se bývalá prostitutka Carmen Munozová rozhodla otevřít pro ně speciální domov důchodkyň. Najdete ho za nenápadnými hnědými dveřmi dvoupatrového domu v chudé severní části města. Bydlí zde 30 žen, bývalých sexuálních pracovnic.

Dlouho mi trvalo, než se mi podařilo tento dům otevřít. Musely jsme přesvědčit místní zastupitelstvo a policii, že je to opravdu zapotřebí. Ale když jsem viděla, jak postarší ženy polehávají po ulicích a nemají, kam by šly, bylo mi jasné, že s tím musím něco udělat," říká Carmen. Domov Casa Xochiquetzal je pojmenovaný podle aztécké bohyně krásy a lásky a financuje ho osvícený starosta města a několik soukromých osob.

Zdroj: Korzo

Měly by se podobné domovy zakládat i u nás? Nevadil by vám takový domov v sousedství? Přispěla byste na něj? Měla by i jiná povolání mít své speciální „domovy“?

Reklama