píše naše čtenářka s nickem miuka. „Bohužel mám ochrnuté nohy, takže jejich úprava a manipulace s nimi je náročnější. Nicméně to pro mě není důvod, proč bych je i já neměla mít upravené“.

Na pedikůru nechodím, nehty si prostě ostřihám sama nebo požádám někoho z rodiny. Pokud jde o lakování, pěkně se usadím na posteli, kde jsem si předem připravila potřebné „propriety“ a dám se do díla.

Nejdůležitější v mém případě je nastavit nohu do optimální polohy. Přece jenom jí někdy musím přidržovat rukou, takže na úpravu už mi zbývá pouze jedna ruka. Ještě jsem zapomněla - nehty si stříhám poté, co vylezu z vany, jde to lépe. Před lakováním občas dopiluji tvar, ale to mi moc nejde, když si nemohu pořádně natáčet nohy. Takže tvar není vždy naprosto ideální.

Samotné lakování už je to nejsnadnější, ale nesmí mi nohy moc ujíždět po prostěradle :-) To je pak musím zas vracet zpět a jak se vrtím, musím dávat pozor, aby se mi lak nevylil do postele. Ale co člověk neudělá pro krásu, že? :-)

Preferuji různé tmavší odstíny růžové, pastelově fialové a také mám ráda červenou. Tyhle barvičky jsou na léto ideální, protože vypadají hezky v kontrastu s opálenou pokožkou. A to platí i o nehtech na rukou, používám většinou stejné odstíny jako na nohy. Přes zimu si nehty nelakuji. Ale jednu výhodu mám - jak nohy nepoužívám, nemám popraskané paty ani žádné mozoly a jiné podobné nepěknosti. Takže mi stačí chodidla namazat tělovým mlékem, protože je mám občas vysušené a jsou zas jemné a hezké tak jako mají miminka :-)

miuka 

Milá miuka, děkuji za opravdu zajímavý příspěvek na dnešní téma

Text nebyl redakčně upraven

Reklama