64b7dec1ccdbcKnizni-lazne-01.jpg
Zdroj foto: Se souhlasem Knižní lázně

Ambasadory letošního ročníku jsou herečka Barbora Seidlová a spisovatel a básník Petr Borkovec. Jako hosté letošních Knižních lázní se představí například spisovatelka a novinářka Magdaléna Platzová, která mimo jiné představí svůj román inspirovaný osudem Kafkovy snoubenky Felice Bauerové s názvem Život po Kafkovi, básník Radek Malý, knižní influencerka Karolína Zoe Meixnerová, která se spolu s literární publicistkou Barborou Votavovou zúčastní sobotní diskuse na téma „Čteme, co chceme?“ či spisovatel Jindřich Mann-Aškenazy. Chybět nebude diskuse na téma současné poezie a jejího místa ve společnosti s Petrem Borkovcem a Annou Řezníčkovou.

Organizátoři festivalu reagují i na úmrtí spisovatele Milana Kundery a připomenou jeho dílo formou diskuse s novinářem Petrem Fischerem.

Součástí programu bude také dvoudenní knižní jarmark, autorská a scénická čtení, diskuse, tvůrčí dílny, divadelní představení, stand-up a koncerty, ale také relaxační aktivity, jako jsou například meditace či kontemplativní chůze.

Zároveň zde pořadatelé slavnostně zahájí druhý ročník Letní školy psaní pro začínající autory, kterou Knižní lázně organizují se značkou Magnesia. „Letní školu psaní jsme založili na podporu mladých talentů a jsme šťastni, že absolventka loňského ročníku Klára Pavlovcová zaujala svou tvorbou nakladatelství Verzone natolik, že letos budeme moci v rámci Knižních lázních pokřtít její krásnou knihy pro děti Puňťa a Ťuňta: Jak se chtěli dostat na vrchol potravního řetězce,“ říká organizátorka Knižních lázní Klára Khine.

64b7dfb349160Knizni-lazne.jpg
Zdroj foto: Se souhlasem Knižní lázně

Vstupné na sobotní slavnostní zahájení a na Pecha Kucha Night (kde vystoupí Joachim Dvořák z nakladatelství Labyrint spolu s influencerkou Valerií Noskovou z Read & Ride a řadou dalších osobností z oblasti literatury) činí 150 korun, většina programu je zdarma či za symbolický poplatek a přístupná široké veřejnosti, víkendový knižní jarmark i koncert je pro veřejnost zdarma.

Zdroj info: kniznilazne, tiskové materiály/Knižní lázně, instagram@kniznilazne

Reklama