O Egyptě koluje spousta fám. Třeba ta, že každého postihne tzv. faraonova pomsta a čeká vás srážka s egyptskými bakteriemi, kterou nemá vaše zažívání šanci vyhrát. Další se týká otravných prodejců, kteří se vám na pláži snaží prodat pomalu i vlastní babičku. Tak pozor. Na fámy se vykašlete a nevěřte jim. Vyzkoušeno na vlastní kůži. Nic z toho vás vůbec nemusí vůbec potkat.


 
Marsa Alam je jihovýchodní egyptská destinace pro všechny, kdo si chtějí užít absolutně čisté Rudé moře, nepřeplněná letoviska a přitom skvělý komfort. Marsa Alam, relativně čerstvé letovisko, kam létají letadla teprve posledních 15 let, má ale jeden obrovský benefit a tím je podmořský svět a korálové království, které se skrývá pod hladinou. Ti, co se potápí, zde najdou ráj. Ale velké ponory nejsou potřeba, stačí jen obyčejné brýle a šnorchl a ponořit hlavu a dívat se.

Co očekávat v Egyptě v zimě?
Slunce, příjemnou teplotu vzduchu, ale ne nutně vedro, podobná bude i teplota moře, skvělé ubytovací zázemí, obsluhu i stravovací nabídka. Fakt je, že je nutné počítat s dřívější stmívání, které vám ale vynahradí nepřeplněné areály resortů a nižší cena zájezdu.
 
Senioři levněji
Největší cestovní kancelář na českém trhu EXIM tours nabízí seniorům tzv. dotované zájezdy. Výhody se odrazí buď v ceně nebo v benefitech navíc, které se mohou starším turistům hodit a zvýšit jejich komfort na dovolené. Hledejte přímo na webu pod kolonkou Zájezdy 50+ nebo se ptejte prodejců.
 
Můj tip:
Pokud si chcete zpestřit pobyt, vypravte se šnorchlovat na otevřené moře. Výlety jsou opravdu profesionálně zvládnuté a místní průvodci vás budou neustále jistit. Zvládnou to i naprostí začátečníci. Já byla právě v půlce svého těhotenství, ale ani na okamžik jsem neměla pocit, že by se mi mohlo něco stát. Navíc lodě jsou velmi moderní a skvěle vybavené. Na naší se nacházely hned dvě toalety, lehátka na slunění, jídelna i kuchyňka na přípravu jídla.

Náš výlet začínal hned ráno po snídani a skládal se ze dvou zastávek. V mezičase jsme se opalovali, obědvali nebo se nechali masírovat členem posádky. Jestli budete mít velké štěstí, uvidíte zavalitého mořského savce dugonga nebo karety obrovské.

Pokud to štěstí mít nebudete, už samotný pocit šnorchlování na otevřeném moři je zážitek, který se těžko překonává... Vrátili jsme se po třetí hodině a ještě stihli klidné posezení v plážovém baru a romantický západ slunce, který dovršil naprosto dokonalý den. Už víte, kam vyrazit načerpat energii příští zimu?

Foto: Martin Pekárek, Shutterstock

Reklama