iron

Se svými vlasy je doopravdy spokojená jen málokterá žena, a v létě se problémy násobí. Všechny toužíme po módním účesu a sem tam i po nějaké příjemné změně. Ta s rovnými vlasy by chtěla sexy lokny a majitelka kudrlinek by si přála rovný a hladký účes.

Naštěstí dnes si díky technickým vymoženostem můžeme toto přání celkem jednoduše a pohodlně splnit. V posledních letech se stala velice oblíbeným nástrojem žehlička na vlasy. Jejím účelem je vlasy narovnat a uhladit, a docílit tak efektu rovných vlasů.

Aby byl výsledný efekt podle vašich představ a vlasy nebyly poničené a spálené, je dobré dodržovat správný postup žehlení a také používat vhodné kosmetické přípravky.

Přečtěte si pár našich tipů

1. Vyberte si správnou žehličku!

Pokud máte vlasy krátké, tak zvolte žehličku úzkou. Pokud je máte naopak dlouhé, zvolte co možná nejširší. U žehličky bychom si také měli všímat materiálu použitého na žehlicích destičkách. Kadeřníci doporučují vybírat z vlasových žehliček, které disponují keramickým či teflonovým povrchem a regulací teploty. Zajímat bychom se také měli o maximální teplotu (profesionální žehličky nabízejí teplotu nad 200 °C) a samozřejmě možnosti jejího různého nastavení s ohledem k typu vlasů.

2. Používejte speciální vlasovou kosmetiku pro žehlení vlasů

Abychom předešli při žehlení vlasů jejich poničení, je důležité používat kosmetické přípravky vyrobené právě pro tuto úpravu vlasů. Obsahují speciální, tepelně odolné přísady, které chrání vlasy až do teploty 200 °C. Zároveň vytváří mimořádně jemnou ochrannou vrstvu, která chrání vlasy před nežádoucími účinky vlhkosti vzduchu. Proto váš účes vydrží mnohem déle krásně rovný.

3. Nechte se ostříhat!

Je třeba mít na paměti, že vlasy dokonale vyžehlíte, jen pokud budete mít dokonalý střih. Proto je dobré se s vaším záměrem rovnat vlasy žehličkou svěřit svému kadeřníkovi.

4. Vyvarujte se chyb

Než začnete žehlit, je důležité, aby byly vaše vlasy suché a zbavené veškerého stylingu (kromě ochranného stylingu), protože ten může způsobit jejich lepení na žehličku a vážně je poničit. Žehličku nejdříve nastavte na maximum a po cca 5 minutách stáhněte na požadovanou teplotu. Pro jemné nebo zesvětlené vlasy je šetrnější nižší teplota, na hrubší vlasy můžete mít teplotu vyšší. Správné nastavení teploty můžete vyzkoušet na úzkém pramínku vlasů. Při žehlení vždy berte v úvahu přirozený růst vlasu. Žehličku táhněte plynule po vlase, nezastavujte se v pohybu, aby se vlasy zbytečně nepřehřívaly. Pokud s kvalitou vyžehlení nejste dostatečně spokojena, přidejte na teplotě a pramen ještě jednou přežehlete.

Zdroj: nahlavu.net

POZOR, SOUTĚŽ!!!

Napište nám pod tento článek do diskuse, jakou máte zkušenost se žehlením vlasů. Jeden z vašich příspěvků odměníme žehličkou na vlasy značky Braun!

Reklama