Čtenářka Dispečerka to nemá daleko do práce - pouhé tři kilometry. Přesto tuto vzdálenost většinou nezdolává pěšky, ale pomáhá si nějakým dopravním prostředkem. V létě kolo, v zimě běžky...

V příspěvku čtenářky Dispečerky si přečtěte, jaké to je, jezdit do práce na běžkách...

Občas i na běžkách

Do práce to mám asi necelé tři kilometry a dopravuji se tam jak jen to jde. Většinou na kole, občas když prší, tak autobusem (na začátek směny mi jede - zpět už musím pěškobusem), když je hezky a mám dost času tak pěšky, když se potřebuji cestou z práce stavit na nějaký větší nákup, který mi do ruksaku na kolo nevejde, tak si osedlám svého 22 let starého favorita. Občas se mi taky v zimě stane, když zimní údržba v našem městě zkolabuje, že se z domu na cestu nedostanu jinak než na běžkách. Projížďka je to krásná, ale to víte, že se mi po ránu ve velkém mrazu na ty běžky moc nechce. Mnohokrát na ty cestaře pěkně zuřím. Do práce přijedu celá zpocená, uřícená, musím se celá převlíkat. Má to však i jednu velmi pěknou stránku, na trase mě již z dálky zdraví šikovní, vysportovaní, stejně postižení běžkaři „ahój“. To se hned jinak jede. Snažím se nefunět a pěkně se na ně usmívám. To se hned cítím jako mladá holka a je mi hned veseleji..

Zdraví, Dispečerka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. ledna 2012: Cestování za prací

  • Dojíždíte za prací?
  • Jste spokojená, že dojíždíte, nebo vás to štve?
  • Jakou vzdálenost musíte při cestě do práce urazit?
  • Platí vám zaměstnavatel výlohy spojené s dojížděním do práce?
  • Jaké dopravní prostředky při cestování do práce využíváte?

Panečku, to je otázek a přitom to téma vypadalo tak jednoduše. No, jsem zvědavý, jak mi na otázky odpovíte. Odpovídejte, prosím, formou příběhů, které budou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a případně i získání dárku: knížky z nakladatelství GRADA - Jak hledat a najít zaměstnání a sladkých tyčinek MILKA ChocoLilaStix (třeba pro obalení nervů při cestování). Dárek obdrží jedna z přispěvatelek k tomuto tématu, jejíž příběh uveřejním. Příspěvky posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže).

Uzávěrka zasílání příspěvků je 30. 1. 2012 ve 14.30 hodin.

kniha

milka

Reklama