Podzim je tu a s ním jsou spojené i časté stížnosti na lámavé nehty, suchou pleť a zplihlé vlasy bez života a výživy. Přes léto dostaly vlasy zabrat a je třeba jim věnovat pozornost, správně se o ně starat a zvolit vhodné produkty a nástroje, které pomohou při péči o ně.

632d7c6a3529aobrazek.png
Foto: Shutterstock

Čas navštívit kadeřníka
Vzpomeňte si, kdy jste naposledy navštívili kadeřníka. To už možná bude nějaký ten pátek, nebo to určitě bylo před létem. Doma nikdy vlasům neposkytnete takovou péči, jako odborník na vlasy. Proto se objednejte, klidně si dopřejte změnu ve formě nové barvy či střihu a nezapomeňte si říct o doporučení na vhodné přípravky pro vás. Ke kadeřníkovi byste měli chodit alespoň 1x za 2 měsíce.

Věnujte čas mytí vlasů
Často pospícháte, a tak rychle nanesete šampon, smyjete, vyfoukáte a běžíte? Občas to nevadí, ale pravdou je, že byste měli mytí vlasů věnovat zvýšenou pozornost. Nejdříve je třeba určit, která péče je pro vás vhodná (poradí kadeřník). Vlasy namočte vlažnou vodou a vmasírujte šampon v množství maximálně velikosti oříšku. Budete možná mít pocit, že to nestačí, ale tak to není. Šampon vmasírujte do pokožky, nepoužívejte nehty, ale bříška prstů a vlasy spíše mačkejte, určitě necuchejte. Pokud máte opravdu dlouhé vlasy, můžete postup opakovat. Kondicionér nikdy nevynechejte a dejte ho jen na délky, nechte tři minuty působit a smyjte. V žádném případě nepoužívejte horkou vodu, ale ani ledovou, zvolte vlažnou vodu.

TIP: Šampon a kondicionér si vybírejte od stejné značky a řady

Češete se správně?
Nemůžete se divit, že se vám vlasy lámou a zamotávají, když je doslova rvete z hlavy. Pořiďte si kvalitní kartáč s kvalitními štětinami. Tím si vlasy vždycky češte, a pokud máte velmi cuchavé vlasy, doplňte o produkt, který vám pomůže s rozčesáváním. Nedoporučuje se česat mokré vlasy, ale pokud to potřebujete, volte na to hřeben s širokými zuby.

TIP: Češte se vždy od konečků

Jen šampon nestačí
Už jsme si řekli, že byste měli použít jak šampon, tak i kondicionér, ale i tak je to nedostatečná péče, pokud chcete mít krásné a zdravé vlasy. Zařaďte do své vlasové rutiny i masku, kterou si na vlasy budete dávat alespoň 1x týdně. Abyste si udrželi i krásné konečky, pravidelně si do nich dávejte olejíček, který je vyživí a zamezí jejich třepení. Olej můžete používat i na suché vlasy, protože se krásně vstřebá.

TIP: Masku můžete nanést i přes noc pro větší efekt

Pečujte o vlasy i zevnitř
Je důležité pečovat o vlasy zvenku, ale i zevnitř. Hodně pijte, dobře se stravujte a jako doplněk můžete zvolit vitamíny, které dodají vašim vlasům, ale i nehtům a kůži potřebné vitamíny, které se stravy nepřijmete. Vitamíny tak podpoříte růst vlasů, ale zajistíte i pevnost a lesk.

TIP: Podle Biooo byste do jídelníčku měli častěji řadit vejce, lososa, ořechy nebo listovou zeleninu

Jak na lámavé a zacuchané vlasy
Zakopaný pes může být v častém nošení drdolů a copů, kde se vlasy snadno zamotají. Zkuste nosit gumičky, které vaše vlasy nebudou tolik trhat.

TIP: Nespěte se sepnutými vlasy

Tepelný styling
Kulmy, žehličky a fény naše vlasy ničí, a pokud je chcete uchránit, měli byste jednak používání těchto nástrojů omezit a také používat účinnou ochranu před teplem. Zároveň vyhoďte všechny staré přístroje, které doma máte, ty ničí vlasy nejvíce. 

TIP: Omezte před tepelnou úpravou používání stylingových produktů, aby se vlasy tolik neničily

Časté chyby

  • Nespěte s mokrými vlasy
  • Nečešte si mokré vlasy
  • Nenoste „turban” z ručníku
  • Nenanášejte přílišné množství produktu na vlasy
  • Vyhněte se zamotanému drdolu, který podporuje lámání vlasů

Inspirujte se trendy, které vám mohou pomoci v péči o vaše vlasy:

63204a82a5dc0obrazek.png
1. Matrix / 2. Matrix / 3. Manufaktura / 4. Balmain / 5. L’Oréal Paris / 6. Kérastase / 7. Olaplex / 8. Wella / 9. Venira / 10. Zoot / 11. Dyson / 12. Dyson / 13. Phillips / 14. Matrix 

Foto se souhlasem: Notino, Matrix, Manufaktura, Balmain, L’Oréal Paris, Kérastase, Olaplex, Wella, Venira, Zoot, Invisibooble, Dyson, Phillips

Zdroj: autorka článku, Biooo, Skinkraft, Healhtline, InStyle

Čtěte také:

Reklama