Jak to vypadá, když se manžel pustí do bramboráků, nám popsala čtenářka Bleblemcy. Bramborák bych si dala!

Podle toho, co Bleblemcy píše, je její muž skvělý kuchař.


Dobrý den,

manžel vařit samozřejmě umí. Například naše auto už uvařil několikrát. A teď zas trochu vážně. Vlastně jsem nevěděla jestli vařit umí jen se občas zmínil, jak vařil za svobodna jakousi směs ze sojového masa a jaká to byla dobrota div jste si po ní neolízli celou hlavu. Několikrát mě masomila děsil i slibem, že mi tuto mňamku někdy uvaří. Naštěstí na to nikdy nedošlo. Jeho kuchařské schopnosti sahají jen potud kam až dostane přesný návod. Když mu podrobně popíšu jak se obalují řízky a jak je má smažit zvládne to bez problémů. Pokud mu však jen sdělím: „za deset minut budou vařené ty těstoviny“ tak vypne po deseti minutách plotýnku a těstoviny odstaví a tím to pro něho končí. Takže, když potřebuji pomoc v kuchyni musím dávat jasné instrukce. To obalování a nebo třeba opékání uzenin na pánvi už dnes zvládá zcela bez nápovědy. Je ovšem pravdou, že pokud o pomoc požádám tak se mi jí vždy dostane a to nejen při vaření.

Jednou mne však chtěl skutečně překvapit a zatímco jsem byla v práci, rozhodl se uvařit. Volba padla na bramborák. U jeho tvorby již několikrát asistoval a tak věděl co a jak. Výsledek byl báječný křupavý bramboráček vychucený, voňavý uvnitř s kousky salámu a najemno nakrájenou cibulkou. Zkrátka delikatesa od šéfkuchaře. Byla jsem překvapená a to velmi příjemně. Ovšem jen do chvíle než jsem vešla do kuchyně. Lépe řečeno do toho co kdysi bývalo naší krásnou a čistou kuchyní. Teď to tam vypadalo jak na minovém poli po výbuchu. Struhadlo zahrabané do slupek z brambor, olej snad až na stropě a podivná směsice čehosi po podlaze. Ještě horší to bylo ve dřezu tam snad plaval i ropák a chvílemi jsem měla pocit, že na mě spiklenecky mrká okem. Hlavně byla překvapivě všude mouka jako, když nasněží. Můj muž stál v tu chvíli za mnou a než jsem stačila cokoliv říct tak se přiznal, že mu praskl pytlík s moukou, protože ho tak dlouho oblemcával mokrýma rukama až chudák papírový sáček už nervově nevydržel a prasknul. Miluji svého muže a vím, že se dívá na svět jinýma očima než já, proto jsem se k němu otočila s úsměvem a políbila ho na tvář zapatlanou zaschlým bramborákovým těstem. Nebyla to žádná přetvářka opravdu jsem si pochutnala a ten úklid nakonec nebyl tak hrozný, protože můj muž mi s úklidem celého atomového výbuchu pomohl a i ten ropák nakonec bez odmlouvání odtekl do odpadu.

Krásný den všem

Bleblemcy

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dne: Umí váš partner vařit?

  • Umí váš mužský vařit?
  • Kdo vaří častěji, vy, nebo partner?
  • Dokáže vás muž překvapit jídlem?
  • Co vám od něj nejvíc chutná?
  • Máte nějakou zajímavou historku z kuchyně nebo zajímavý recept?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Zanedlouho jedna z vás získá za svůj příspěvek balíček lahodných čokolád Figaro s různými příchutěmi!

vareni

Reklama