Téma, které aktuálně probíráme – nadměrnou vlhkost ve vzduchu a plísně je pro mne aktuální. Bydlíme ve starém cihlovém bytě v pražském Karlíně a dle mého laického dojmu máme díky špatně odizolované stěně v kuchyni problém s vlhkostí ve zdivu a občasnou plísní.ceresit

Navíc do kuchyně vedou dveře z koupelny, kde je jen malý ventilátor a žádné okno, takže se vlhkostí prosycený vzduch (po sprchování či koupání) rozprostře do kuchyně. Také zde každý den vaříme, sice máme odsavač par, ale jen filtrový, bez odvodu do komína. Takže v kuchyni je stále rušno a stále velmi vlhko. Pod oknem se nám díky tomu odlupuje zeď a čas od času se objeví zelené mapy – plíseň. Je to neustálý boj, protože i když přípravkem na plísně zeď ochráním a plísně se zbavím, jen to jen na čas.

Neplánujeme dělat žádné stavební úpravy a zateplení zdi, takže nám nezbývá než větrat a větrat. Což nyní v zimě nejde tak často. Proto jsem se rozhodla otestovat novinku, kterou vám doporučujeme v uveřejněných článcích -  Ceresit ceresitSTOP VLHKOSTI AERO 360o . O víkendu jsem jej vyndala z krabice, nasadila do jeho vnitřku modrou nasávací tabletu a postavila jej na kuchyňskou linku (občas ho přendám na mikrovlnku, aby nepřekážel na pracovní ploše). Nyní sleduji, jak se voda ze vzduchu sráží a stéká do záchytné nádobky. Z testu má radost můj syn, který pozoruje přírůstky vody. O výsledcích vás budu informovat, ale už nyní, během pár dní, vidím, jak je vzduch prosycený parami, které se vsákávají do zdiva, nyní do Ceresit tablety.

Ceresit odborník na boj se vzdušnou vhkost v domácnostech. O novince Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360o  jsme psali v tomto článku Nadměrná vzdušná vlhkost škodí zdraví. Jak funguje si můžete prohlédnout na názorném videu:

Více informací naleznete také na www.stop-vlhkosti.cz

ceresit

Již jsme uveřejnili:

 

Reklama