Čtenářka Medulka se zatím nemusí omezovat. Ráda by ochutnala sushi, ale bojí se, že jí nebude chutnat. A doma si připravují spoustu dobrot z vlastní zahrádky. Děkuji Vám Medulko za příspěvek a tiše závidím velkou zahradu…

Zdravím všechny,

jím ráda a rozhodně nepatřím k těm, co se živí jen kořínky a zapíjejí je čistou vodou :-) Na druhou stranu ani k těm, co si naloží plný talíř, cpou se jako o život a pak se sotva hnou. Snažím se jídlo vychutnávat, nepřejídat se, ale v ničem se neomezuji. Jím, na co mám zrovna chuť. Jak říkává můj děda: „jez všechno, dokud můžeš, jednou může přijít nemoc - cukrovka, žlučník,... a už se budeš muset omezovat“. A je to pravda. Dokud si můžu dopřávat všechno, tak si to dopřávám :-)

Určitě existují jídla, která by mě nenadchla. Například ústřice, různé škeble, šneci...to mě vůbec neláká a nejspíš bych to nedokázala ani pozřít. Dělá se mi špatně, už jen když to vidím v televizi, jak to někdo do sebe vcucne, jen to mlaskne :-) Zase nemusím mít  úplně všechno :-) Nebo taková dršťková polévka - té se také vyhýbám obloukem. Jestli je něco, co jsem dosud neochutnala a chtěla bych, tak je to suši. Když jdeme do čínské restaurace, tak nad ním pokaždé uvažuji, ale tak nějak tuším, že to asi nebude nic pro mě, takže si dám pokaždé nakonec něco jiného.

Mám ráda italskou kuchyni. Těstoviny všeho druhu, pizza, rajčata... to je moje. A sýry! pro ty mám velkou slabost. Když jsme byly s kamarádkami ve Francii, tak naše kroky vedly na francouzský trh, kde bylo nepřeberné množství různých sýrů, no cítila jsem se jak v ráji už jen při tom pohledu na ně a pak ta ochutnávka... Klasickou českou kuchyní také nepohrdnu, taková svíčková od maminky, to je také něco! :-)

Musím říct, že to, bez čeho bych se dneska v kuchyni už neobešla, jsou čerstvé bylinky, které jsem se naučila používat a také olivový olej. Na zahrádce máme pažitku, petržel, majoránku, bazalku, rozmarýnu, mátu... používám je do salátů, na maso, do těstovin.

Kromě bylinek nám na zahradě rostou i rajčata, okurky, papriky... máme tam i ovocné stromy. Není nad domácí zeleninu a ovoce. Děláme si domácí marmeládu, zavařujeme kompoty, děláme jahodové dřeně, které jsou pak výborným osvěžením. Někdo by mohl namítnout, že dneska se dá všechno koupit, ale podle mého názoru je domácí vždycky lepší. Do koupeného člověk nevidí, ale když si to člověk udělá sám, tak přesně ví, co je uvnitř.

Takže něco si doma sami vyrobíme, ale je spousta věcí, které kupujeme v obchodech. A to už máme své oblíbené výrobky, které kupujeme tak nějak pravidelně.

Přeji krásný slunečný den!, Medulka


Dáváte v jídle přednost kvalitě, nebo kvantitě?

  • Kupujete potraviny ve slevách?
  • Nebo výhradně od malovýrobců?
  • Dáváte přednost značce BIO?
  • Nakupujete na trzích?
  • Změnili se vaše návyky a chutě časem, jako mně?
  • Fandíte spíše Pohlreichovi, nebo Babicovi?

Na všechny vaše příspěvky se těším na redakčním e-mailu.

redakce@zena-in.cz

Jednu z vás dnes na konci editace v 16. hodin odměním. Ke svému příspěvku napište, o jaký druh potraviny, o které sníte, ale ještě jste ji neměla možnost ochutnat, máte zájem, a já jedné z vás přání splním! K mání je dnes v podstatě cokoliv, od šnečích jater (nestojí to za to)  po krokodýlí maso (chutná jako kuřeryba) …

Reklama