Máte se stěhovat, ale všechno se začne kazit. Do toho slejvák... Čtenářka Boženečka si tuhle situaci zažila v pokročilém stádiu těhotenství - takovou příhodu může vymyslet jen život sám...

Když jsem si četl stěhovací příběh čtnářky Boženečky, vzpomněl jsem si n staré dobré Bakláře. tohle by tedy byl námět jak víno!


Hezký,i když trochu mrazivý den.

Říká se,že je lepší vyhořet ,než se stěhovat. Ale asi na tom něco bude. Já jsem se za život stěhovala dvakrát a taky na ty akce nikdy nezapomenu. Dneska už na ně vzpomínám s úsměvem,ale tenkrát mi bylo spíše do breku.Poprvé jsme se stěhovali s manželem a mými rodiči do většího domku ve stejné vesnici. Člověk by řekl,že to proběhne poměrně hladce,protože všechno bylo přesně naplánované,načasované a bylo to jen nějakých 300 metrů. Všechno bylo sbalené, i když se se mnou moje matka už asi týden nebavila, protože jsem jí vyházela půlku nepotřebné a staré veteše. Den D se blížil. Připomínám, že to bylo v srpnu, celý měsíc krásně, slunečno, příjemné teplo. V den D jsme však všichni zaspali,protože aktivní otec zabalil i budík, abychom ho tam nezapomněli. Venku lilo jako z konve. Matka začala šílet, že je to zlé znamení, že se nemáme stěhovat. Já myslela, že předčasně porodím, protože jsem byla na konci sedmého měsíce těhotenství .Otec vytáhl ze zabalené bedýnky půllitra slivovice a počal zapíjet smutek z nezdařené akce. Manžel byl dokonce rád, že konečně prší, že porostou houby. Nejhorší však bylo, že jsme do večera museli dům opustit, protože měli přijet noví majitelé. Asi tři hodiny jsme šťavnatě nadávali na počasí, otec s manželem zdolali toho půllitra, matka se dožadovala zabaleného zavařeného oběda. Pak najednou, z ničeho nic pršet přestalo. Otec s manželem však už byli skoro nepoužitelní, já rovněž. Matka však neváhala a zaběhla do hospody a přivedla solidní počet jakžtakž střízlivých a schopných chlapů. Nevím, co jim slíbila, že byli ochotní opustit hospodu a jít pomoct se stěhováním. Ale důležité je, že do večera jsme byli v novém i se všemi našimi věcmi. Na tuto akci dlouho nezapomenu. Tenkrát nám bylo opravdu ouvej, ale dneska se touto historkou bavíme.

Podruhé jsem se stěhovala s manželem a prvorozenou dcerou od našich rodičů do bytu na panelovém sídlišti. Moc jsem se těšila, že budeme mít konečně svoje hnízdečko. Byla jsem těhotná se synem, věcí jsme až tolik neměli,protože jsme si chtěli do nového bytu pořídit všechno nové. Takže se zdálo, že to půjde rychle a hladce.Všechny naše věci jsme naložili do velké staré dodávky,kterou nám ochotně zapůjčil můj strýc.Když jsme však dorazili na sídliště, zjistili jsme,že nejsme zdaleka jediní,co se ten den stěhují.A tak už na silnici a pak i na parkovišti vypukl docela zmatek. Všude plno věcí, skříní, krabic, veselých pobíhajících dětí,nešťastných matek a hádajících se otců.A tak jsme s manželem a synem zvolili taktiku ústupu.Jeli jsme zpátky k našim a že se nastěhujeme k večeru, protože jsme toho opravdu moc neměli. Večer jsme pad dorazili na místo činu ,kde už vládl relativní klid.Zaparkovali jsme,vynesli věci z auta a odkráčeli k výtahu.Výtah však asi nezvládl ten denní chaos a prostě nejel.Tak jsme šlapali pěšky do sedmého patra a to celkem 12krát. Ale byli jsme ve svém novém bytečku, šťastní jak blechy!

Takže na stěhování mám docela veselé vzpomínky, i když tenkrát mi bylo vždycky spíše do breku než do smíchu.

Mějte krásný den, přeji šťastné a pokud možno hladké a bezkomplikační stěhování.

Vaše Boženečka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 28. 2. 2013: Stěhování

Téma je dnes trochu jiné, než jste, milé čtenářky, zvyklé. Částečně bude složené z vašich stěhovacích příběhů a částečně půjde o online zpravodajství ze stěhování redakce ŽENY-IN na novou adresu. Celá akce je domluvená tak, že mi vždy některá z kolegyněk pošle po internetu pár fotek a postřehů, tedy pokud se jí podaří někde připojit. V záloze je šéfredaktor Radek, který má internet a foťák v mobilu.

A teď k té vaší části: Posílejte mi historky ze svého stěhování a zaměřte se třeba na následující...

  • Proč jste se stěhovaly?
  • Odkud a kam?
  • Jak to proběhlo?
  • Byly nějaké karamboly?
  • Proběhlo stěhování podle plánu?
  • Co všechno jste po stěhování nenašly?

Příspěvky posílejte na známou emailovou adresu redakce (viz níže), a to ideálně do 15.00 hodin 28.2.2013. Jednu z přispěvatelek odměním pěkným dárkem. A protože se redakce stěhuje, necháme se překvapit, jaký dárek to vlastně nakonec bude, tedy co všechno po stěhování opravdu dorazí. Bude to buď nějaká kosmetika, hra, drobná elektronika nebo květina (když nic z toho nenajdeme). Sám jsem zvědavý. Vy se to dozvíte po konci tématu v poslední novince.

Reklama