Pokud máte chuť spojit povánoční slevy s příjemným výletem, vydejte se Kolína nad Rýnem. Kromě nakupování ovšem v Kolíně stojí za to si prohlédnout nádhernou katedrálu, navštívit některé z místních muzeí, dopřát si trochu odpočinku v termálních lázních nebo se vydat na výlet do sousedního bývalého hlavního města, útulného a poklidného Bonnu.

Nákupy, nákupy, nákupy

Kolín

Na dohled od slavného kolínského Dómu začínají nejnavštěvovanější nákupní ulice v celém Německu, Schildergasse a Hohe Straße lákající milovníky slev na pestrou paletu obchodů a značek dostupného zboží od oblečení přes sladkosti a elektroniku až po suvenýry. Jeden z největších obchodních domů Galeria Kaufhof se nachází právě na Hohe Straße. Obchodní dům Weltstadthaus na Schildergasse svým moderním architektonickým řešením připomíná loď. Další velké obchodní domy jsou na nedaleké Breite Straße, kde sídlí obchodní domy Karstadt, Arkády WDR a DuMont Carré. I v deštivých dnech nabízejí příjemné nakupování také kolínské nákupní pasáže v okolí Neumarktu – rozlehlá Neumarkt Galerie nebo pasáže Opera. Kousek od Neumarktu – v přilehlých ulicích Mittelstraße a navazujících Pfeilstraße a Benesisstraße – sídlí prodejci luxusního zboží a světoznámých značek. Vlajkovou lodí luxusu je obchod „Apropos – Concept store“. Výše slev se liší obchod od obchodu, ale můžete očekávat pokles až o krásných 40% původní ceny.

Každý milovník nákupů hledající něco výjimečného, musí navštívit Belgickou čtvrť (“Belgische Viertel“) s nakažlivou bohémskou atmosférou. Obchůdky v historických budovách stojí samy o sobě za vidění a nabízejí nejen známé značky, ale i místní mladé návrháře nebo svérázný design a umění. A při bloudění mezi obchody v této trendy čtvrti jistě přijdou vhod k odpočinku i četné kavárny a bistra. Další možností pro alternativní nákupy je i čtvrť Ehrenfeld, která se postupně proměňuje v centrum mladého designu.

Relax v lázních nebo na výletě do Bonnu

Kolín

Kolín nad Rýnem s více než dvoutisíciletou historií není pouze městem slavné katedrály a moderní nákupní metropole, ale sídlí zde i mnoho vyhlášených muzeí pořádajících výstavy světového formátu. Navíc se v muzejních obchodech dají pořídit opravdu originální suvenýry. K zaslouženému odpočinku po dlouhých nákupech a dobití baterek jsou jako dělané místní termální lázně, jejichž tradice sahá až ke starým Římanům. Klaudiovy lázně (Claudius Therme) v srdci Rýnského parku s výhledem na kolínskou katedrálu patří mezi nejlepší termální lázně v Evropě. Jsou postaveny ve stylu původních římských lázní a nabízejí nevšední možnost relaxace www.claudius-therme.de. Zvolnit tempo a užít si odpočinku můžete i v secesních Neptunových lázních www.neptunbad.de.

Od ruchu velkoměsta se dá snadno uniknout také do sousedního Bonnu, kam se vlakem z Kolína nad Rýnem dojede za 20 minut. Bývalé hlavní město a rodiště Ludwiga van Beethovena je v současnosti velkým univerzitním kampusem s celou řadou muzeí a sídlem různých institucí OSN. Na pěší túru a za pěknou vyhlídkou na údolí Rýna se dá vyšlápnout přímo z centra Bonnu na nedaleké vrchy Siebengebirge. V tomto přírodním parku je k vidění celá řada pamětihodností a zajímavých skalních útvarů včetně slavné Dračí skály (Drachenfels), na kterou si můžete vyšlápnout nebo vyjet nestarší zubačkou v Evropě. Krásný pohled na Rýn i návštěva romantického zámečku Drachenburg rozhodně za to stojí!

Kolín

Tipy na cestu:

S leteckou společností Eurowings se dostanete do Kolína nad Rýnem za necelou hodinku letu.  Za příznivé ceny létá z letišť Kolín nad Rýnem/Bonn, Stuttgart, Berlín - Tegel, Hamburk, Hannover, Düsseldorf a Dortmund do více než 130 destinací v Evropě, Izraeli a Severní Africe, ale i do exotických destinací jako je Dominikánská republika, Kuba, Thajsko nebo Dubaj. Se třemi tarify BEST, SMART a BASIC si můžete  sestavit individuální balíček od letu bez dalších služeb až po nejkvalitnější nabídky letů, které jsou v současné době dostupné v rámci evropských leteckých nízkonákladových spojů. Více na www.eurowings.com.

Reklama