V kalifornském městě Bellflower na západě USA se v pondělí narodila osmerčata. Děti váží od 820 gramů do 1,54 kilogramu. Všech šest chlapců a dvě holčičky jsou v dobrém zdravotním stavu. Jde teprve o druhý případ, kdy přišlo na svět osm živých sourozenců.

Osmerčata se narodila o devět týdnů dříve, a proto budou nejméně dalších šest týdnů v inkubátoru. Děti přišly na svět císařským řezem, původně se očekávalo narození sedmi dětí. Ale když přišlo na svět sedmé, lékaři s překvapením zjistili, že ještě jedno v děloze rodičky zůstalo.

„Novorozeňata jsou ve stabilním stavu a daří se jim dobře. Po příchodu na svět všechna křičela a mrskala sebou velmi energicky," uvedla lékařka Karem Maplesová, která spolu s kolegy pomáhala dětem na svět. K šanci dětí na přežití se odmítla vyslovit, uvedla pouze, že „prvních 72 hodin bývá kritických, je třeba dávat na děti v příštích dnech obzvlášť velký pozor".

Mluvčí nemocnice Myra Suarezová odmítla uvést jakoukoli informaci o matce včetně toho, zda užívala léky na plodnost. Takové léky zvyšují pravděpodobnost vícečetného porodu.

Reklama