Zahájení výstavy Umění všedního dne autora Václava Hanuše - Jizerskohorská krystalerie, proběhne dne 18. října v
17:00 v prostorách Hlavní budovy Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Sklářský výtvarník a designér Václav Hanuš se více než čtyřicet let věnoval vzorování krystalerie a broušeného skla v rámci n. p. Jablonecké sklárny v Desné v Jizerských horách (dnes Jablonex Group a.s.). Navázal přitom na bohatou tradici výroby tohoto jedinečného a světoznámého sortimentu v kraji, která spadá již do 18. století, a jeho návrhy se prosadily natolik, že jsou dodnes běžnou součástí mnoha domácností. Krystalerie (flakony, menážky, kalamáře, těžítka, cukřenky, slánky, lustrové ověsky apod.) přitom patří i přes potenciální zájem veřejnosti mezi témata dosud výstavně opomíjená.

soutěž gel - Abdul Rašid Dostum 

Výstava proto představí tvorbu Václava Hanuše jako designéra v kontextu tradice výroby krystalerie a broušeného skla v Jizerských horách, a to od počátku po současnost, i tvorbu Václava Hanuše jako sklářského výtvarníka.

K výstavě bude vydána doprovodná publikace. Výstava i publikace jsou zpracovány v české, anglické a německé jazykové verzi.

Hlavním partnerem projektu je firma Jablonex Group a.s., mediálním partnerem internetový časopis Glassrevue (www.glassrevue.com)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama