„Mám dlouholetou kamarádku Elišku, která je lesba. Doteď jsem si myslela, že já sama jsem sto procent heterosexuálka. Nikdy jsem po ženě netoužila, ale kvůli nedávným událostem žiju v nejistotě,“ svěřuje se Markéta.
5f50bd8e9b43aobrazek.png
Foto: Shutterstock

Ta má tři roky přítele, ale před pár dny se zúčastnila večírku, který ji donutil přemýšlet o své sexualitě. „Byla tam se mnou i Eliška, celý večer jsme se dobře bavily a potom jsme se ještě přesunuly k ní domů, kde jsem měla přespat, protože ke mně domů to bylo daleko. Díky několika skleničkám vína se uvolnily všechny zábrany. Řekla mi, že se jí už pár měsíců líbím, ale že chápe, že jsem zadaná, a navíc ne na holky. Jen mi to prostě potřebovala říct,“ vzpomíná Markéta na události té noci.

Jenže u pouhých slov nezůstalo. Ovíněné ženy se začaly líbat, a nakonec spolu skončily v posteli, kde proběhlo všechno, co tam dospělí obvykle dělají. A nakonec došlo i na spánek.

„Ráno jsem se probudila a bylo mi děsně trapně, nevěděla jsem, jak se chovat. Eliška mě vyprovodila před dům a rozpačitě jsme se rozloučily. Po pár minutách mi na cestě domů od ní přišla smska s oficiálním pozváním na rande. Odpověděla jsem, že si to musím nejdřív rozmyslet,“ popisuje Markéta.

Když se mladá žena vrátila domů, čekal tam na ni přítel s kyticí a omluvou. Předtím než předchozího dne vyrazila na party, se totiž pohádali. Kytici i omluvu přijala, a protože partner toužil po intimní chvilce, musela se s ním také vyspat.

„Potom jsem se cítila děsně. Podvedla jsem ho se ženou. Problém je, že nevím, jestli to byl jenom úlet pod vlivem alkoholu, nebo něco víc. Mám v hlavě naprostý zmatek. Nevím, jestli jsem lesba, heterosexuálka, bisexuálka, nebo třeba něco úplně jiného,“ tvrdí žena.

Markéta se po pár dnech uvažování rozhodla, že příteli všechno řekne. „Jeho reakce se strašně bojím, ale už to v sobě nemůžu dusit. Přemýšlím, že ho požádám o návštěvu partnerské poradny, třeba mi tam pomohou zjistit, co vlastně cítím,“ uzavírá vyprávění.

Čtěte také:

Reklama