Dnešní téma je ve víru plesového tance a tak i rubrika Styl bude aktuální. Plesové a společenské šaty jsme už probíraly, dnes si vezmeme na mušku stylový doplněk, bez kterého byste si tanec neužila- boty

boty

Jaké si pořídit Taneční, nebo univerzální? Odpověď na tuto otázku vám pomůže vyřešit dilema.

boty

Pokud nevynecháte žádný ples a tanec patří k vašim oblíbeným činnostem, měla byste na boty klást zvýšené nároky. Pořiďte si speciální taneční boty. Aby se vám v nich bezpečně a ladně pohybovalo, měly by mít pevnou patu, volnou špičku a pohodlný, pevný podpatek, aby měl tanec náležitou lehkost a eleganci. Vnitřní stélka střevíčků by měla být z kvalitní kůže. Nezapomínejte totiž, že i při tanci se vaše nohy potí a mohly by v botách z umělých materiálů podkluzovat, což není dvakrát příjemné.

boty

Pokud chcete jít s dobou. Poslední módní trendy fandí třpytu a kovovému lesku. Vede zlato, stříbro a měď. Můžou být z kůže, ale třeba i z atlasu, který je lehoučký a příjemný

boty

Ty z vás, pro něž je ples spíš společenskou událostí, příležitostí k setkáván s přáteli, korzování a „provětrání“ večerní toalety s občasným tancem, můžete zvolit botičky, které užijete i mimo plesovou sezonu. Můžete si obout jak páskové sandálky, univerzální lodičky, nebo boty s plnou špičkou a volnou patou. Moc toho v nich asi nenatancujete, ale proč si pořizovat boty, které vám budu ležet zbytek roku ve skříni.

boty

boty

Vybírejte si raději neutrální barvy, nezaškodí, když budou lakované nebo s nějakou štrasovou ozdobou. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou, jak se říká. Takové můžete obout nejen k plesovým, ale i k letním šatům.

boty

To, že musí být střevíčky krásné a ladit se šaty a doplňky, se rozumí samo sebou. Ale měly by být také pohodlné. Co do krásných bot, ve kterých se budete za půl hodiny kroutit bolestí?

Foto: Salamander

Jen tak pro zajímavost

lodičky

Poznáte, komu z redakce patří tyto střevíčky? Značka Prada, výška podpatku čtrnáct centimetrů, materiál semišová kůže. Jejich uplatnění? Společenská prestiž. Tančit se v nich dá jen těžko, ale opatrně přejít za pomoci partnera od limuzíny po červeném koberci do sálu, a tam ladně posedávat, proč ne?

Čtěte také:

Dlouhé, nebo krátké. Další várka společenských šatiček

Společenské šaty. Brokát, krajka, nebo samet