MILÁNO - Neříká se žena v domácnosti, ale home manager.
Nejde o nějaký nový směr politické korektnosti, ale o titul, který získá absolvent či absolventka kurzů vedení domácnosti v italském Milánu.
Na programu jsou studijní obory, jako je „teorie žehlení“, „epistemologie prádla“, „aplikovaná domácí ekonomie“ i „psychologie domácnosti“.

Za celým projektem stojí asociace žen a mužů v domácnosti se sídlem právě v Miláně a uvedené „studijní obory“ jsou míněny naprosto vážně.
Absolventi by se měli naučit vyprat prádlo bělejší než bílé, přitom zůstat ve formě, neboť například úklid koupelny lze spojit s lekcí stretchingu, nepropadat depresím, naopak získat zdravé sebevědomí a dokázat sladit barvu tapet se sedací soupravou.

Překvapivým faktem je, že i když kurzy začnou až v únoru, „třídy“ jsou již dávno plné. „Nejvíce nás zaskočil nečekaný zájem mužů, kteří tvoří téměř sedmdesát procent přihlášených,“ uvedl Riccardo Bianco, administrátor kurzů.

V Itálii, kde domácí práce rozhodně nepatří mezi „mužské činnosti“, je to opravdu s podivem.
Florenzo Brescani, předseda svazu Uomini casalinghi neboli mužů v domácnosti, si nevšední zájem vysvětluje rostoucím počtem mužů, kteří plánovitě zůstávají bez závazků a o své domovy se raději starají sami.
Titul „home manager“ jim v tom rozhodně nemůže být na škodu.
Budeme muset výrazně rozšířit program,“ uvedl Riccardo Bianco. Míní tím jejich zřízení i v dalších velkých italských městech.    

       
Reklama