Zoo Hodonín zažívá další historický - tentokrát savčí - prvoodchov, u vlků hřivnatých. Sedmiletý Fellini původem z plzeňské zoo a pětiletá Ola z polských Katovic odchovali dvě krásná mláďata.

Zdařilým odchovem jsme upřímně potěšeni. Nejen proto, že to bylo u tohoto živočišného druhu poprvé, ale že naše zahrada je v současné době jediná v ČR, která takového úspěchu u zvířat velmi ceněných a vzácných dosáhla,“ říká ředitel zoo Martin Krug.

Dvě holčičky (pravděpodobně) přišly na svět už začátkem února, ale ve známost tuto šťastnou událost zoo dává až v těchto dnech. Vlci hřivnatí jsou totiž velmi plachá zvířata, a pokud by byla ve stresu, samice by mohla své potomky i zabít.

V Hodoníně se narodily vlčí holčičky

Vlk hřivnatý je jihoamerické zvíře, pro něž jsou typické vysoké štíhlé nohy, protáhlý čenich, rezavá srst, na krku a na ramenou hříva a elegantní mimochod. Hodonínská zoo jej chová už více než čtrnáct let. Za tu dobu se tam vystřídaly čtyři páry. Zvířata prvních tří z nich si ale nerozuměla, většinou žila na distanc. Jeden jedinec toho druhého vždy nějakým způsobem šikanoval. Harmonický pár se podařilo složit až s příchodem Felliniho a Oly.

V Hodoníně se narodily vlčí holčičky

Více o hodonínské zoo si přečtěte v pátečním vydání, kde představíme některé její významné obyvatele.

Reklama