„Tři mušketýři byli čtyři, protože se neuměli spočítat.“
„Rodiče byli včera na opeře Foglarova svatba.“
„Otázka učitele: Čím dýchá prase domácí? Odpověď žáka: Okýnkem.“

5cb445e3052d8obrazek.pngI takové perličky můžeme najít ve slohových pracích nebo odpovědích žáků základní školy. Ať už na svá školní léta vzpomínáme neradi, anebo naopak s radostí, úsměvem či humorem, ať se nám vybavují zážitky příjemné, anebo takové, na které bychom rádi zapomněli, základní škola se každému z nás vryje do paměti doslova nesmazatelně. A nejenom žákům, ale i učitelům. Podobné najdete i knize Nadi Horákové  Tajnosti sborovny. Více o autorce a ukázky z knihy naleznete v příloze.

Když se britská diplomatka Ann Granger balila na místo nového pracovního postu na ambasádě v Praze, netušila, že zde potká svého manžela. Po svatbě spolu žili a pracovali pro velvyslanectví Velké Británie v Zambii i Německu, aby se posléze vrátili zpět domů a usadili se v malebném Oxfordshiru.
Ann Granger je autorkou mimořádně oblíbených detektivních románů, z nichž již pátý v řadě v hlavní roli s detektivy Jess Cambellovou a Ianem vychází v nakladatelství MOBA.

5cb445d678ce1obrazek.pngAnn Granger, Kořeny zla, z originálu Rooted in Evil přeložila Tereza Pavlíková
V lese v západní Anglii se objeví tělo Carla Finche s prostřelenou hlavou a vypadá to jako jasná sebevražda. Ale policie brzy zjišťuje, že přijít tomuto případu na kloub nebude vůbec jednoduché. Výpovědi svědků se rozcházejí, a jakmile si Ian Carter a inspektorka Jess Campbellová na případ posvítí, začíná být jasné, že na mrtvého muže měl spadeno nejeden člen místní komunity...

Více na MOBA.CZ
5cb446e3c19deobrazek.png

Reklama