Na obličeji aktuálně nenajdete populárnější část, než je obočí. To je doménou naší tváře. Ovlivňuje náš vzhled a tím pádem i první dojem na naši osobu. Měly bychom mu tedy věnovat maximální pozornost. Rozhodně se jej nevyplácí podceńovat.

obočí

Jaké obočí se nosilo?

  • Ve starověkém Egyptě líčení nebylo záležitostí pouze žen, ale i mužů. Obočí a řasy byly barveny do výrazně černých linek. Záměrem nebylo pouze zkrášlení. Věřili, že make-up odežene zlé duchy a nemoci. Oproti tomu ve středověku si dámy depilovaly vlasy, obočí a řasy. Líčení bylo v té době považováno za hřích, jelikož přirozeně krásné ženy měly blíže k bohu. Britská královna Alžběta I., která je považována za renesanční ikonu, dbala na svůj vzhled včetně obočí, to bylo velmi jemné.
  • Nová éra v úpravě obočí přišla ve 20. letech. Moderní bylo vytrhané a hodně úzké obočí, které bylo upraveno petrolejem nebo vazelínou.  Ve 40. letech se o pořádný rozruch postarala nádherná herečka Audrey Hepburn. Ta byla symbolem elegance a ženskosti. Obočí bylo pro ni charakteristické, výrazné s ostrým ohybem nahoře. K naprosté dokonalosti dovedla obočí herečka Sophia Loren. Sice si ho holila a zpět dokreslovala, ale výsledek byl famózní, přesný a přirozený. Neupravené obočí bylo často k vidění v 80. letech, vzpomeňte na Brooke Shields. V 90. letech si opět ženy své obočí trhají do úzkých linek.

obočíobočí
Obrázek vlevo - obočí ve stylu Audrey Hepburn, vpravo Sophia Loren
Foto: RefectoCil

Nenechte si ujít:

Aktuální trendy

  • Od roku 2000 až do dnešní doby je nejvíce módní husté a přirozené obočí. Zářným příkladem je modelka Cara Delevigne. Ženy v dnešní době si na obočí většinou zakládají. Navštěvuji Brow bary, kde jim profesionálové dopomohou ke správnému obočí a poradí, jak jej udržovat. Některé dámy i volí variantu permanentního make-upu.

cara
Obočí ve stylu Cara Delevigne
Foto: RefectoCil

Cara delevigne

Cara delevigne
Cara Delevigne
Foto: Profimedia.cz

Jaké je to správné obočí?

„Úprava obočí záleží na tvaru obličeje. Za ideální tvar bývá považován oválný obličej, v tomto případě není potřeba žádná optická korekce. U obdélníkového je důležité umístit ho opticky do středu obličeje – mělo by být dlouhé a ploché. U trojúhelníkového obličeje je vhodné obočí vytvarovat krátce a měkce, abychom odpoutali pozornost od ostré brady. U kulatého obličeje ho tvarujeme naopak ostře s vysokou klenbou. Do čtvercového tvaru obličeje stylizujeme obočí do měkkého oválu, čímž opticky snížíme vysoké čelo,“ radí Martina Košťálová ze společnosti RefectoCil, která se profesně zabývá stylingem řas a obočí. Pokud si nejste jistá, jaké obočí by pasovalo k vám, nebo chcete poradit, vždy vyhledejte profesionály. Vyvarujete se tak velkým nepříjemnostem.

Čtěte také:

Reklama