Díky ceramidům je naše pleť celistvá, hydratovaná, chráněná proti ztrátě vody a viditelným poškozením vnějšími vlivy. Běžně známe retinol nebo kolagen, ceramidy však stimulují kůži až na molekulární úrovni. Ceramidy jsou proto ideálním spojencem pro pleť suchou, ekzematickou, přecitlivělou nebo s lupénkou.

Tyto zázračné lipidy sice neobnovují elastická vlákna a nezabrání vzniku vrásek, ale předčasnému stárnutí pleti brání právě tak, že ji chrání proti škodlivinám, patogenům, volným radikálům a mikroorganismům. Ceramidy jsou zkrátka a dobře prevencí. Ale pozor, jde ruku v ruce se zdravým životním stylem.

Jak pokožku chrání:

  • Jsou schopné udržet v epidermis konstantní a optimální obsah vody.
  • Zabraňují vysušování pokožky, což oceníte právě na podzim a v zimě.
  • Vytvářejí účinnou bariéru, která nepropustí povrchovými vrstvami pokožky škodlivé látky, alergeny a faktory, které na pokožku působí z vnějšího okolí.

Ceramidy přicházejí a odcházejí

V průběhu let naše pokožka stárne. Přirozeně. Po třicátém roku dochází k vymizení až 40 % těchto látek. Pleť se vysouší, hrubne a ztenčuje se.
Používáním kosmetických produktů s obsahem ceramidů, si zajistíte a zlepšíte hydrataci, pomůžete ji vyhladit a zpevnit. Hlavním mechanismem je navýšení fungování ochranné kožní bariéry.

Vybírejte takové produkty, v nichž budou obsažení všichni bojovníci za pleť krásnou a zdravou. Tedy ty, co regeneruj a obohacují strukturu kůže. Vhodná je kombinace ceramidů s kyselinou hyaluronovou, vitaminem F, glycerinem apod. A co víc, Protože se jedná o lipidové molekuly, pozitivní vliv mají ceramidy také na vlasy. Při jejich pravidelném používání zlepšují strukturu vlasů a redukují jejich pórovitost, čímž jim dodávají sílu a lesk.

Také si přečtěte:

Reklama