Někdy může být rande docela originální, ale když na něj jdete s někým... mírně řečeno ne moc chytrým, tak to nemusí dopadnout dobře. To vše nám vylíčila čtenářka monkee ve svém příspěvku.

To muselo být asi utrpení. Co naplat, když to nejde, tak to nejde... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá monkee, a přeju krásný den.


Dobrý den všem, čtoucím i píšícím.

Rande, na které zavzpomínám, se odehrálo před mnoha a mnoha lety. To ještě existovala a vzkvétala NDR (kde udělali soudruzi z NDR chybu?).

Bylo mi sladkých 18 a dostala jsem od mamky k narozeninám poznávací (a nákupní) zájezd do NDR. Jela se mnou, zájezd pořádal její zaměstnavatel. A protože autobus byl plný jejích kolegů z práce, postupně jsem se s nimi seznamovala i já. I bylo mi dáno seznámit se i s postarším kolegou, který s sebou vyvezl syna, hocha těsně po vojně. Což o to, chlapec to byl fešný, vysoký, ramenatý, atletické postavy. Leč o co mu bůh dopřál více tělesné krásy, o to míň zbylo na závity v hlavě. Ale nepředbíhejme.

V rámci zájezdu bylo zajištěno i stravování. Zadařilo se, že u jedné večeře jsme se sešli u jednoho stolu. Já a moje máti, její kolega a jeho syn, říkejme mu třeba Kája. No, všimla jsem si už dřív, že po mně háže okem, takže lehce nervózní jsem byla. A totálně mě dostal (během jídla) pohled na jeho poodhrnuté předloktí - zpod rukávu košile na mě vykukovalo moje jméno, vzorně vyvedené propiskou. S gramatickou chybou. Jméno mě, která celý život vyznává rčení „Jména hloupých na všech sloupích“. Zhluboka dýchat. Večeři jsem přežila. Ale Kája byl rozhodnut. Po večeři si mě odchytl a pozval na večerní rande. V čem spočívala originalita? Autobus nás poté odvezl na ubytování, které bylo v jednom z úplně nových sídlišť na okraji Halle, daleko od centra, které snad jediné přicházelo v úvahu k procházce. Hodina pěšky jenom tam není zrovna nejmíň.

Zkrátím to. Chlapec nevěděl, o čem se se mnou bavit, a na mně zůstala orientace v neznámém terénu. Doteď mi zůstaly v paměti hlavně ty odšlapané kilometry tam a zpátky a přitom centrum města za to nestálo, po válečném bombardování tam toho moc nezbylo. Uchozené a protrpěné rande ukončila jedna pusa před dveřmi a pak už jsem se Kájovi jen umělecky snažila vyhýbat.

Zdraví vás pěší turistka monkee

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Originální rande

  • Zažila jste někdy opravdu výjimečné rande?
  • Líbilo se vám?
  • Nebo jste o něm slyšela vyprávět?
  • Nebo vás někdo nějak originálně pozval?
  • Vzpomínáte na nějakou historku?

Prosím, další příspěvky už neposílejte, jedna z vás zanedlouho vyhraje knížku o lásce a odloučení: A hory odpověděly (napsal Kahled Hosseini, nakl. Argo).

hory

Reklama