V příspěvku čtenářky Japiny se dozvíte, jaké vzpomínky a asociace se jí vybavují při konzumaci některých oblíbených jídel.

Tak jak se prý ženám většinou s vůní parfému vybaví nějaká prožitá romance, mě začnou vzpomínky v hlavě vyskakovat jak diapozitivy v promítačce s chutí a vůní jídla.

A tak tedy …

Mám ráda kakao a jahodovou marmeládu, protože se mi vybaví tréninková soustředění a tábory mladých požárníků, na kterých nám bylo každé ráno servírováno připálené kakao (a které na mě od té doby působí jako zaručené projímadlo) a noční hlídky u krbu, při kterých jsme s kamarádkou polizovaly marmeládu a probíraly první lásky.

Miluju bramborové placky, protože ty jsme pekli s taťkou, bráchou a ségrou téměř každý večer, když měla mamka službu ve špitále a my hospodařili sami doma.

Mám ráda nakládané tvarůžky a černé pivo, protože na ty jsme do hospody chodili celou chmelovou brigádu.

Miluju borůvkové palačinky a vajíčka naměkko, protože ty nám dělávala babička celé léto k obědu a vajíčka nám servírovala k snídani až do postele.

Miluju opečený salám, protože se mi vybaví Vánoce, jak jsme si kolečka salámu opékali nad svíčkami vánočního stromku (ona byla spíš než opečená,  jen pořádně začouzená, protože k rituálu patřilo, že se musely při opékání držet nad svíčkou pěkně v prstech).

Mám ráda brambory pečené v popelu, protože se mi vybaví Ditka, naše kolie, která je zbožňovala a proto když nás ráno vítala s šedým čumákem, bylo jasné, že už není k ohništi pro co spěchat..

Mám ráda nezralý mák a mladou kukuřici, protože si vzpomenu na výpravy do kukuřičného pole s dědou.

Miluju vitacit, který se jen tak nasype na ruku a líže, až máte jazyk celý rozedřený a samozřejmě pěkně nabarvený, protože si vždycky vzpomenu své skvělé spolužáky ze základky.

Mám ráda fondue a raclettes, protože se mi vybaví vzpomínky na Švýcarsko a partu lidí z různých koutů světa, které svedla na několik měsíců dohromady jedna letní brigáda.

Nevím jak chutná pravý kaviár nebo acai. Ale vím, že je těžko vysvětlit, proč mám tak ráda obyčejné borůvkové palačinky, nezralý mák nebo vitacit.

Japina

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

To je moc zajímavé. Ale něco na tom určitě bude. Já mám podobné pocity spojeny s vůněmi. Ale ne parfémů, ale úplně obyčejných věcí.

Máte také nějaký zajímavý postřeh spojený s jídlem? Máte nějaký kulinářský zážitek? Máte nějakou veselou příhodu? Napište nám, téma ještě zdaleka nekončí.

redakce@zena-in.cz

Reklama