gumákyDéšť v posledních dnech skloňujeme všemi pády. Je smutné a tragické, že povodně pustoší domy, krajinu, berou lidem domov i životy. Ale to je extrém, nechci rozpoutat diskuzi o tom, nakolik si za to může člověk sám svým zásahem do přírody. I já jsem si před sedmi lety zkusila na vlastní kůži, jaké to je přijít o všechno. Takže mě nikdo nemůže podezřívat z nevkusu či netaktu, když se chci bavit o dešti jako o něčem příjemném.

Budete se možná divit, ale i tak mám déšť ráda. Ale nepleťme si pojem déšť s lijavcem, ceďákem, průtrží mračen či přívalovým deštěm. Mám na mysli ten příjemný déšť s šustivým šveholením kapek, když dopadají na váš deštník, na listy stromů v lese nebo na rozpálenou dlažbu v parném dni. To je přece krása, ne?

Že byste všechno braly, nebýt těch ucouraných nohavic a promáčených bot? To chápu, je to k vzteku, ale od toho máte módní rubriku, aby vám pomohla být stylová za každého počasí. Konečně se dostávám k tématu, kterým jsou pro dnešek aktuální holinky, gumáky, gumovky.

Jste-li přírodomil, který tráví víkendy na chalupě či chatě, dáte mi jistě za pravdu, že tam se bez nich neobejdete. A to nemusí zrovna pršet, abyste je obula. Jít do lesa bez holinek je přece nemyslitelné.

gumáky

Ale gumáky už nepatří jen na venkov a do přírody. Tím spíš, že jsou k dostání velmi estetické kousky, které vás nejen ochrání před vodou, ale ještě v nich uděláte spoustu parády. A možná nebude dlouho trvat a móda barevných a rozmanitě potištěných holinek se rozšíří i do města. V zemích, kde hodně prší, je to naprosto běžný jev. Třeba ve Skandinávii nosí ženy a dívky roztomile barevné holínky k sukním i kalhotám a moc jim to sluší. Jásavými barvami kompenzují šeď deštivých dní a s loužemi si hlavy nelámou.

Co vy na to? Šla byste po městě v gumových holinkách? Nebo byste se cítila jako exot?