Muzeum voskových figurín Grévin pro své návštěvníky znovu připravilo další akci se speciálním programem. O víkendu 14. a 15. května se muzeum promění ve středověký svět, oslavující sedmisté výročí narození jednoho z nejvýznamnějších Čechů v našich dějinách - císaře římského a krále českého, Karla IV.

V lobby muzea, které se nachází na půli cesty mezi Prašnou bránou a Staroměstským náměstím, bude k vidění spousta neobvyklých atrakcí. Oba dva dny víkendu 14. a 15. května, vždy od 10.00 do 19.00h se mohou návštěvníci každou hodinu těšit na šermířské souboje na život a na smrt v podání středověkých rytířů, které doprovodí autentická středověká hudba a tanečnice v dobových kostýmech.

Grévin

Rodiny s dětmi jistě potěší možnost vyzkoušet si jak šerm, tak tanec na vlastní kůži. Šermíři i tanečnice se totiž promění v učitele a učitelky ve středověké dílně, ve které ochotně předvedou a ukáží, jak na správný výpad mečem či na středověké taneční figury.

Jednotlivá vystoupení bude celý den uvádět opravdový herold a prohlídky muzea voskových figurín budou tento víkend probíhat v doprovodu kostýmovaných průvodců. Pokud si budou návštěvníci chtít odpočinout od středověkého reje, mohou se občerstvit v lobby, která se po dobu víkendu promění v improvizovanou středověkou krčmu. Jako ze středověku bude i cena zlatavého moku, tedy piva, které se bude čepovat přímo z mnišských sklepů.

Další aktuální informace o oslavě narozenin Karla IV v muzeu voskových figurín Grévin naleznete na:www.facebook.com/GrevinPraha

 

11 faktů o Karlu IV. aneb ,,Jakkoliv jest lidské nevěděti, přece jest ďábelské v nevědomosti setrvati.“

1. Pokřtěn jako Václav. Jméno Karel dostal až na francouzském dvoře.

2. Měl krevní skupinu 0.

3. Matku viděl naposledy ve 3 letech.

4. Byl 4x ženat .

5. Blanku z Valois si vzal již v 7 letech.

6. Měl celkem 12 dětí.

7. Naopak když si bral 16-ti letou Alžbětu Pomořanskou, bylo mu 47 let.

8. Ložnice Karla IV. a Alžběty Pomořanské na Karlštejně byly spojeny tajným schodištěm. Není tedy pravda, že by ženy na Karlštejn vůbec nesměly.  Byl jim pouze zakázán vstup do prostor s korunovačními klenoty.

9. Mnohokrát unikl jisté smrti. V roce 1331 přijel do Itálie a zdržel se na mši, jeho družinu mezitím otrávili jedem v jídle. Byl unesen piráty, když z Dalmácie plul do Itálie. Spolu s Janem z Lipé se mu podařilo uprchnout a zdárně dojet do Benátek.

10. Byl nejspíš 1. českým králem, který uměl číst a psát, mluvil 5 jazyky.

11. Během audiencí, kam mohl kdokoliv z lidu přijít za králem pro radu, pletl košíky.

www.grevin-praha.com/cz

Reklama