Jaro už sice vtrhlo do obchodů, ale plesová sezona zdaleka nekončí. Ples v opeře už jste sice prošvihla, ale to neznamená, že byste nemohla vyrazit na jiný. Zkrátka příležitost, proč si pořídit dlouhou večerní toaletu, si jistě najdete. 

A víte, v kterých šatech vám to bude slušet nejvíce? V godetových. Co si pod tím pojmem představit? Godetové šaty se vyznačují šikmým střihem. Šijí se buď z dílů, nebo se naopak využívá krásy materiálu v celé její šíři. Takto položená látka přitom nepřidává na objemu a dokonale se přizpůsobí tělu. Přilne tam, kde potřebujete, aniž by zdůraznila případné nedokonalosti, a na spodním okraji od něj zase přirozeně odskočí a při pohybu se nádherně rozvlní. Godetové šaty jsou nejen úžasně sexy, ale navíc zeštíhlují a lichotí každé postavě.

Které materiály jsou nejvhodnější?
Jednoznačně hedvábí – to je materiál, který nemá konkurenci. Není zrovna nejlevnější (metr toho nejběžnějšího pořídíte od 500 Kč), zato má noblesu, ušlechtilost, eleganci. A všechny tyto vlastnosti předává šatům, které jsou z něj ušity, a ženě, která je do nich oblečena. A to určitě za investici stojí, co říkáte?Šaty, které vidíte na ukázkách, jsou z několika druhů hedvábí. Nejéteričtěji působí hedvábný šifon a krepdešín. Jsou velmi tenké a průsvitné s jemnou strukturou, takže potřebují hladký podklad, po kterém by klouzaly. S barvou podkladové látky můžete kouzlit. Buď ji sladíte s vrchním materiálem, nebo naopak zvolíte kontrast, což vytváří zajímavý efekt.  Máte-li ráda lesklé a přitom noblesní materiály, vyberte si hedvábný satén. Takové glamour šaty vás přenesou do hvězdné éry třicátých a čtyřicátých let. Hedvábný satén v sobě ale skrývá malé nebezpečí. Je provokativně dráždivý, protože připomíná spodní prádlo, takže buďte opatrná na kombinace s krajkou. Nechte krásu materiálu vyznít v rafinovaném střihu, který využívá řasení. Nádherné řízy v antickém duchu vykouzlíte z hedvábného úpletu. Je těžký a vytváří skvostné draperie.Chcete vědět více o šikmém střihu? Klikněte ZDE

Co tomu říkáte? Vybrala byste si?