Když byli kluci malí, tak jsem poctivě vařila zeleninové polévky, vývary a snažila jsem se o českou kuchyni. V dospívání nejedli, ale doslova "žrali".

K snídani jeden snědl třeba 8 rohlíků a na sobotu a neděli jsem kupovala 6 l mléka. Dost času jsem strávila vařením.

     Dnes už kluci jsou dospělí, mají své rodiny a já už tak nevyvařuji, jak tomu bylo dříve. Ale hovězí polévku máme rádi. Ale trochu masoxu do hovězí polévky stejně přidávám, dostane trochu jinou chuť. Jinak mražená jídla nekupuji, ani nekupuji polévky v pytlíku. Manžel sem tam si občas koupí tu gulášovou, ta mu chutná. Přidá do ní brambory, česnek, trochu ji okoření a s rohlíkem si ji dá k večeři. Jinak já gulášovou polévku pak dělám z hovězího ,které mi zbyde po vývaru.

 A nebo maso použiji do rajské omáčky.

     Pokud mám vnoučátka na oběd, tak jim chutná hovězí polévka s nudlemi, nebo se strouháním, ale mají také rádi bramboračku nebo fazolačku. A co jim nejvíce chutná, tak to jsou bramboráky. Většinou když se jich ptám, co chtějí k obědu, tak vždy slyším bramboráááky!

Už hodně let je dělám tak, že nastrouhám brambory, osolím, dám trochu hladké mouky , více třeného česneku a asi 5 celých vajec. Ochutím majoránkou a pro dospělé pak přidám ještě trochu pepře. Smažím na oleji malé bramboráčky, na větší pánvičku se mi jich vejde asi 5. Pak je osuším papírovou utěrkou a podávám. Vnoučatům moc chutnají.

Jen jsem chtěla napsat ještě recept na rychlou fazolovou polévku. Udělám na másle jíšku, přidám asi 1,5 l studené vody, nastrouhanou zeleninu (mrkev, petržel, celer a pod.) a nechám vařit, přidám i kostku masoxu. Když je zelenina měkká, otevřu 2 menší konzervy fazolí ve slaném nálevu, sleju nálev a dám fazole do polévky.

Přidám česnek, majoránku a zjemním troškou smetany. Polévka je hotová během 20 minut a vždy každému moc chutnala.

Jinak na složení potravin se dívám, ta nebezpečná "éčka" obsahuje hodně potravin, to mne štve, ale co s tím naděláme?  Věra M.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


U nás mají bramboráky také úspěch. V zásadě je dělám jako Ty, jen přidám trochu osmaženou slaninu. Tvoji fazolačku rozhodně zkusím. M.

A jak jste na tom vy s rychlojídly v pytlíkách? Sledujete obsah přidaných potravin na obalu? Piště na redakce@zena-in.cz

Reklama