Tuto pravdu smutně konstatuje ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Iva K. A proč smutně, to už si přečtěte v této novince...

O tabletkách a podléhání reklamám píše ve svém příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Iva K.


Bohužel tabletky už jsou na cokoliv a v dnešní době se jim nikdo nevyhne. Brala jsem tabletky na detoxikaci před otěhotněním. Brala jsem jiné během těhotenství a teď zas do sebe hážu jiné během kojení. Samozřejmě samé vitamíny, aby mimi mělo to co dostat má. Ale na bolest hlavy je nejlepší procházka na čerstvém vzduchu. Když už na mě ovšem něco leze, tak jen paralen a vyležet. Jednou jsem si vzala něco silnějšího a připadala jsem si jako opilá. Bylo to na mě moc. A ten pocit nemám ráda. To raději přetrpím tu bolest hlavy.

Dcera má takový rituál, který už trvá několik let. Před spaním chce napít a zobnout multíka v tabletce. Musím je mít tak aby na ně nedošáhla, jinak by je sezobala najednou. Poslední dobou ale mám pocit, že to přehání. Ovoce mi moc nechce jíst a o zelenině snad ani mluvit nebudu. Je to asi nakažlivé, protože to o svých dětech říkají i další maminky ve školce. Tak jsem oloupala večer pomeranč, dala měsíčky pěkně na talířek a čekala až si malá příjde pro pusu a vitamín :-) Došla. Mami dej mi vitamín. Říkám tady je na stole vem si. A ona ten talířek zvedla různě točila a šmátrala po stole, že tu jako žádný není. Musela jsem se smát. Když jsem jí řekla, že čerstvé ovoce je stokrát lepší, než do sebe ládovat tabletky, tak se nafoukla a odešla spát. Někde jsem četla, že si pravidelným užíváním spíš škodíme. Nakonec jsme přistoupily na kompromis a musí do sebe denně dostat nějaké ovoce, nebo aspoň mrkev, jinak nebude sladké a večer vitamín.
Hodně si myslím, že dělají reklamy. Děti na ně slyší až moc. Má strašně ráda Brumíka, bebe oplatky a marťánky. Vždyť to v reklamě říkali, že je to zdravé. Ale jakmile jí dám zeleninovou přílohu k hlavnímu jídlu, tak už se zdravím nechce nic mít :-)

Při bolení hlavy a nástupu rýmy jsem si často kupovala Coldrex. Zabral okamžitě a nedala jsem na něj dopustit. A pak mě jedna známá lékárnice řekla, že je to vlastně Paralen se sušeným citronem. Ta hodnota toho čaje je několik korun a já jsem za to dávala skoro stovku. Takhle na nás ti prevíti vydělávali :-D Ale dobře nám tak. Těm reklamám podléháme taky. Takže jsem pak přešla na bylinné čaje s citronem a mám pokoj.

Iva K.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 16. března 2012: Vy a tabletky

  • Jaký máte vztah k polykání tabletek?
  • Saháte hned po prášku, když vás něco zabolí?
  • Vyhýbáte se práškům jako čert kříži?

Napište mi svůj postoj k tabletkám a jejich konzumaci jako příspěvek k tématu. Za ten samozřejmě můžete získat dárek, tentokrát opravdu stylový - dětský multivitamin a multiminerál Marťánci s Imunoacivem od Walmarku, ve kterém najdete Mluvící Marťapero, a doplněk stravy Citrovital - výtažek z grapefruitových jadérek od firmy Herb-pharma. Pokud chcete mít šanci na získání tohoto dárku, nechť je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu a do naší e-mailové schránky (viz odkaz níže) ať dorazí nejpozději 16. 3. 2012 v 15.30 hodin.

martcitro

Reklama