Barbie-seznam.jpg
Zdroj foto: Warner Bros. Pictures

Růžový svět Barbie filmu režisérky Grety Gerwig, v němž hlavní role ztvárnili hvězdní herci Margot Robbie a Ryan Gosling, je doplněn o růžové džbány českého původu s výrazným hobnailovým dekorem. Za jejich výrobou stojí česká sklářská firma KLIMCHI ze severních Čech a k vidění budou v exkluzivním nahlédnutí do filmového domu Barbie od Architectural Digest.

64b90afeb5349Barbie-dzbany.jpg
Zdroj foto: Architectural Digest a KLIMCHI

Jsem naprosto nadšený, že naše růžové džbány budou mít svůj velký filmový debut ve filmu Barbie. Je to pro mě obrovská pocta vidět naše výrobky spojené s tak výjimečným projektem a po boku slavných herců. Snažíme se českému sklu dělat dobré jméno v zahraničí a toto je další dílek do skládačky. Hobnailový džbán je náš první a nejúspěšnější produkt. V naší rodinné sklárně se vyrábí už několik desetiletí,“ komentuje zakladatel Lukáš Klimčák.

Nejedná se ovšem o jediný český skleněný výrobek, který je možné zahlédnout v některým z amerických filmů. České sklo uspělo také loni, a to ve snímku Glass Onion pro Netflix. V jedné z nejepičtějších scén, která se odehrává v sídle miliardáře Miles Brona, se zde objeví spousta skleněných soch. Ty byly vyrobeny výhradně pro film a stála za ním firma Pačinek Glass.

České sklo v zahraničních filmech zkrátka válí.

Zdroj info: Tiskové materiály/ KLIMCHI, Lukáš Klimčák, youtube/Architectural Digest, netflixerpraguereporterhypeandhyper

Reklama